Сьогодні день пам’яті праведних Йоакима й Анни, мученика Северіана

today 22.09.2022 query_builder 08:51 remove_red_eye 37 bookmarks Новини

Праведні Йоаким і Анна були батьками матері Ісуса Христа - Діви Марії. Йоаким походив з царського роду, Анна - з родини священика. За благочестиве життя вони удостоїлися честі стати батьками Богородиці. Пам'ять святих вшановується на наступний день після Різдва Пресвятої Богородиці, розповідає УНІАН.

Також 22 вересня - день пам'яті мученика Северіана.

Він походив зі славного роду і жив у Севастії. У ті часи правитель Ліциній влаштовував гоніння на християн. Одного разу влада схопила 40 мучеників, Северіан благав їх не відрікатися від Бога. Тоді Северіана викликали до імператора.

Мученика довго катували, а після уклали в темницю. Весь цей час Северіан говорив про те, що радий страждати за Христа. В кінці мученика стратили - прив'язали камінь до ніг, перетягнули шию мотузкою і повісили на стіні.

Талісманом людини, народженої 22 вересня є корал. Корали були дуже популярними за часів Київської Русі. Здавна люди вважали, що вони добре впливають на кровообіг та роботу серця. А ще вірили, що корали допомагають заспокоїтися, інформує ТСН.ua.

У народі 22 вересня називали "Піднесений день". Цього дня безплідні пари обов'язково молилися Йоакиму та Анні, щоб вони подарували їм дитя. Також було прийнято, щоб родичі приходили 22 вересня до молодят і дивилися, як вони дають собі раду. На стіл молода господиня традиційно ставила пироги.

Не зайвим буде і відпустити старі образи, озвучивши слова подяки близьким людям.

Наші предки вважали, що в цей день не варто починати нічого нового, якщо справа стосується роботи. Зате можна зав'язувати романтичні відносини. Як і в будь-яке інше православне свято, сьогодні небажано нецензурно висловлюватися і сваритися.

Не беріть сьогодні гострі предмети в руки і перенесіть на іншу дату фізичні навантаження. Не варто починати нових справ.

Заборонено прибирати в будинку та займатися рукоділлям.

Мамам не можна лаяти своїх доньок.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

якщо листя з вишні ще не опало, буде тепла погода;

багато павутини означає морозну зиму;

з сосни чи ялинки падає багато рудих голок - зимою буде багато снігу;

вранці іній - буде гарний врожай наступного року;

22 вересня випав сніг - наступного року буде поганий урожай;

ожеледь 22 вересня - скоро підуть дощі.

Сьогодні, 22 вересня, на Київщині похмуро, очікується невеликий дощ. Температура повітря становитиме +18 градусів вдень та +11 вночі. У Львові +17 вдень та +8 вночі. У Харкові +21 вдень та +11 вночі. В Одесі +21 вдень та +13 вночі.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,157