Сьогодні день пам’яті преподобного Сампсона

today 10.07.2022 query_builder 07:08 remove_red_eye 181 bookmarks Новини

10 липня в церковному календарі – день пам'яті преподобного Сампсона. Він жив в V-VI століттях та походив із знатного і дуже багатого роду. В юності почав вивчати лікарську справу, але його батьки померли і він отримав великий спадок. Всі кошти він пожертвував бідним, інформує сайт ТСН.

Церква вважала, що він - зразок милосердя і любові до людей, тому за свою благочестивість він отримав від Господа дар зцілення, повідомляє УНІАН.

Після смерті батьків Сампсон оселився в пустелі недалеко від Константинополя. Люди не боялися їхати до нього за сотні верст, бо вірили в його дар і силу зцілення.

Все своє життя він присвятив допомозі нужденним, слава про нього дійшла навіть до Русі і великі правителі приїжджали до нього, щоб зцілитися від хвороб.

Прикмети 10 липня

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

Сампсонів день дощовий - до бабиного літа сиро буде;

у городі вранці зірочник середній (мокриця) не розкрила маленькі білі квіточки - негода буде;

веселка поперек річки - до зливи;

бджоли злими стали - чекай посушливі дні;

кислиця склала листочки, квіти закрилися і поникли - до дощу;

сонячна, тепла погода за вікном - 7 тижнів таких буде;

сіна багато - хороший урожай гречки.

З давніх-давен в цей день забезпечені люди намагалися подати милостиню якомога більшій кількості нужденних. Вони вірили в те, що такі вчинки потім протягом року повернуться їм багаторазово.

Згідно з повір'ями, в жодному разі сьогодні не можна обманювати. Якщо інакше не виходить - краще промовчати. Довго виглядати у дзеркало заборонено - можна втратити свою красу. Православна церква не рекомендує підбирати гроші, особливо монети, інакше накличите на себе фінансові проблеми.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,208