Сьогодні – день пам’яті преподобної Ксенії Римлянки

today 06.02.2022 query_builder 09:53 remove_red_eye 330 bookmarks Новини

Сьогодні, 6 лютого в церковному календарі – день пам’яті преподобної Ксенії Римлянки. Народилася вона V століття в родині римського сенатора. При народжені отримала ім’я Євсевія. З ранніх років дівчинка тягнулася до Бога. Проте у її батька були на неї інші плани. Коли дочка підросла, батьки обрали їй нареченого і почали готуватися до шлюбу. Євсевія не захотіла підкоритися батьківській волі, а тому віддала нужденним все своє майно і таємно втекла разом з двома служницями, розповідає сайт ТСН.

Поселившись на одному з островів поблизу Малої Азії, Євсевія змінила своє ім’я на Ксенія, а також присвятила життя служінню Господу. Потім вона переїхала до міста Мілас, де на свої кошти збудувала церкву Святого Стефана. Там же заснувала християнську громаду і стала її послушницею. Ксенія вела тихе і смиренне життя, допомагала грішникам, підтримувала всіх нужденних та зломлених духом. Померла під час молитви. Мощі святої Ксенії можуть зцілювати хвороби.

У народі 6 лютого називають “Ксенія Півзимниця”. Селяни починали перевіряти, чи вистачить запасів зерна до нового врожаю. А ще існувало повір’я: той, хто першим сяде за стіл вечеряти — невдовзі помре. Тому 6 лютого не вечеряли або першими садили людей похилого віку.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо сонячно, значить весна прийде рано;

на Оксани стоїть безвітряна погода, друга половина липня буде без дощів, а якщо вітер, треба чекати дощу;

6 лютого кружляє завірюха — корму для худоби буде мало;

на світлому небі видно хмари до хорошої погоди.

Сьогодні, 6 лютого, на Київщині до самого вечора протримається хмарна погода, вранці можливий дрібний дощ зі снігом, який вдень переросте в сніг. Температура повітря становитиме +2 вдень та +1 вночі.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,164