Сьогодні день пам’яті пророка Захарія і його дружини Єлизавети

today 18.09.2022 query_builder 10:28 remove_red_eye 34 bookmarks Новини

Християни 18 вересня вшановують пророка Захарія і його дружину Єлизавету. Це батьки Іоанна Предтечі. Цим двом святим бездітні пари моляться про народження дитини. А вагітні просять у них легких і благополучних пологів, міцного здоров'я новонародженому, інформує УНІАН.

День вважається вдалим для ворожінь, різних обрядів і магічних ритуалів. При цьому слід пам'ятати, що церква не схвалює таких дій.

Наші предки сьогоднішню дату називали Кумохін день від слова "кумоха" - лихоманка. Дата дуже вдала для лікування будь-яких хвороб, медичних обстежень і здачі аналізів. На цю дату можна призначити операцію або лікувальну процедуру. Наші предки позбавлялися від болю і хвороб за допомогою лазні і березового віника.

Говорили, що людина, народжена на Захарія і Єлизавету, володіє надприродними здібностями, і злі духи її не чіпають. Тому такі люди часто працювали пастухами, щоб захистити стадо від диких звірів. Крім того, вірили, що, якщо така людина накосить сіна, то тварини будуть їсти його з особливим задоволенням, а корови стануть давати смачне молоко.

Сьогодні прийнято молитися святим Захарію та Єлизаветі. Бездітні просять у них про народження дитини.

Сьогодні не варто пускати незнайомців до будинку. Не рекомендується пригощати когось продуктами. Якщо молитеся святим Захарію і Єлизаветі про народження дитини, то не можна бажати народження саме хлопчика або дівчинки. Це може розлютити святих. Не можна давати обіцянок, які ви не зможете стримати. Прати одяг в цей день - погана прикмета. Не можна збирати урожай горіхів сьогодні.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

якщо домашня скотина ховається під дах або в сарай, то скоро погода зіпсується;

якщо на цибулині тонка шкірка, то зима буде м'якою і малосніжною;

багато горобини вродило - до мокрої осені з частими грозами.

якщо на горобині вже пожовкло листя, то буде коротке бабине літо і рання зима.

листя пожовкло раніше покладеного терміну, прикмета того, що осінь буде ранньою, а зима – суворою.

Сьогодні, 18 вересня, на Київщині хмарно, вранці дощ з грозою, який перетвориться у сильний дощ.

Температура повітря становитиме +15 градусів вдень та +10 вночі.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,177