Сьогодні – день пам’яті рівноапостольної Ніни

today 27.01.2022 query_builder 10:48 remove_red_eye 286 bookmarks Новини

Сьогодні, 27 січня, в церковному календарі – день пам’яті рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії. Все життя жінка проповідувала Євангеліє, творила різноманітні чудеса і зцілювала хворих. У наш час мощі рівноапостольної Ніни зберігаються в Бодбійському монастирі, поряд з містечком Сігнахі. Там вони визнані основною святинею, повідомляє сайт ТСН.

Народилася Ніна в Каппадокії близько 280 року. Її родина була знатного роду, а брат матері був Патріархом Єрусалимським. З самого дитинства дівчинку виховували в любові до Бога. Коли Ніні виповнилося 20 років, вона разом зі своїми батьками прибула до Єрусалиму. Там її вихованням зайнялася благочестива Ніанфора. Саме від неї дівчина дізналася, що на Кавказі (місто Мцхеті) зберігається хітон Ісуса Христа. Але в тих краях мешкають язичники, які не знають слова Божого. Після цього Ніні з’явилася Діва Марія, яка наказала їй йти до Грузії.

Ніна пройшла голод, холод та інші перешкоди, але все ж дісталася до землі Іверської. Там вона почала проповідувати християнство і творити чудеса. Незабаром до неї приєдналися дівчата і стали її ученицями. Померла Ніна 335 року.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

навколо місяця туман – буде хуртовина;

холодно, йде сніг і рано співають півні – скоро прийде потепління;

27 січня на деревах іній – буде відлига;

по небу пливуть білі хмаринки, значить морози ще довго триматимуться;

27 січня вранці ворона каркає на завірюху;

блідий місяць означає, що скоро піде сніг;

якщо яскраво мерехтять зорі, значить почнуться сильні морози.

27 січня на Київщині увесь день протримається хмарна погода, вдень може піти сніг. Температура повітря -8 вночі і близько 0 вдень.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,174