Сьогодні – день пам’яті священномученика Автонома

today 25.09.2022 query_builder 08:29 remove_red_eye 72 bookmarks Новини

Священномученик Автоном жив в III столітті і був єпископом в Італії. За часів гоніння на християн він відправився з Італії до Віфінії і проповідував там християнство. Хрестив багатьох язичників, подорожував з проповідями в інші місця. Коли інші ідолопоклонники дізналися про це, вони напали на храм, в якому проходила служба, вигнали християн, а Автонома вбили, пише УНІАН.

У цей день можна займатися господарством та генеральним прибиранням будинку. Також було заведено збирати горобину, з якої господині робили корисні вітамінні заготовки, приправляли медом і за повір'ями на Автонома «заряджали» їх цілющими властивостями. Під час збору горобини потрібно було бути вкрай обережними й акуратними, бо випадкове пошкодження деревця вважалося дуже поганою ознакою для всієї родини і могло принести нещастя близьким.

У цей день особливо шанують змій, тому шкодити їм ні в якому разі не можна. Якщо наступити на змію в лісі, навіть випадково, церква розцінює це, як гріх. Тому від походу в ліс краще зовсім утриматися. Також сьогодні, як і в будь-яке інше церковне свято, не можна сваритися, лихословити і пліткувати.

Цього дня не можна перебувати в неприбраному будинку. З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

багато жовтого листя на деревах – до довгої осені; дощ – до затяжної зими; багато жолудів – до теплої зими й родючого літа; гроза 25 вересня - восени ще будуть теплі дні; вдалося зустріти змію і погодувати її м'ясом - до благополуччя в родині.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,165