Сьогодні день пам’яті священномученика Патрикія і князя Іоанна Углицького

today 01.06.2022 query_builder 06:16 remove_red_eye 56 bookmarks Новини

Сьогодні вшановують князя Іоанна Углицького. Він був племінником князя Іоанна III, який заточив свого брата разом з дітьми в темницю, а після смерті брата не звільнив сім'ю, а заслав до Вологди, бо побоювався за престол, інформує УНІАН.

Іоанн Углицький перебував у темниці 32 роки і замість того, щоб страждати за своїм становищем, радів йому і втішав брата. Він вірив, що Господь посилає їм такі випробування і таку долю, як благо. Перед смертю Іоанн прийняв чернечий постриг з ім'ям Ігнатій і помер у віці 45 років.

Також 1 червня вшановують пам’ять священномученика Патрикія, єпископа Пруського, повідомляє сайт ТСН.

Святий Патрикій жив у місті Пруси (Віфінія, що в Малій Азії) в I столітті та був там єпископом. Він сміливо проповідував християнство та викривав всі омани язичників. За це його з трьома пресвітерами (Акакій, Менандр, Полієн) схопили і повели на допит до правителя міста Юлія.

Юлій в той час був на гарячих джерелах, а тому наказав привезти єпископа до себе. Коли правитель умився в теплій воді, то відразу приніс жертву своїм богам. А потім сказав, щоб так само зробив і святий Патрикій з пресвітерами. Якщо вони відмовляться, він погрожував їм катуванням.

На це Патрикій відповів: "Я християнин і поклоняюся Єдиному Правдивому Богові, Ісусові Христові, який створив небо і землю, і ці теплі джерела на користь усім людям".

Тоді Юлій звелів кинути єпископа до гарячого джерела. Однак Господь врятував набожного чоловіка і він залишився неушкодженим. Юлій розлютився і наказав на місці відсікти голову Патрикію та його пресвітерам.

У народі цей день називається "Іван Довгий", по пам'яті одного зі святих. Довгий він, бо слов'яни працювали з ранку і до пізнього вечора, доглядаючи за своїми городами і садами. Господині пекли пироги, ліпили вареники і пригощали ними сусідів, а також відносили в поле, як дари Матінці Землі. Також в перший день літа хорошою традицією вважається прибирання і позбавлення від непотрібних речей.

У народі збереглися такі прикмети щодо 1 червня:

дощ 1 червня - весь місяць стоятиме суха погода;

туман - до хорошого врожаю грибів;

домашні тварини валяються на землі - до сильного вітру;

вранці на світанку немає роси - до сильних дощів;

цього дня прохолодна погода - ще 40 днів не буде тепла;

ворони сидять і повернули свої дзьоби в один бік - найближчим часом буде сильний вітер;

на вулиці багато ворон - посилиться вітер.

Згідно з церковними звичаями, в перший день літа не можна страждати, сумувати і лінуватися, інакше так пройде весь сезон. Також заборонено байдикувати - виконуйте будь-яку роботу, навіть якщо у вас вихідний. У цей день не можна ламати гілки, рвати рослини і як-небудь їм шкодити, виняток - городньо-польові роботи. Не можна бажати комусь зла. Не слід сваритися і лаятися.

92 запитів за 0,255