Сьогодні день пам’яті святителів Петра і Павла, мучениць Мінодори, Митродори і Німфодори, цариці Пульхерії

today 23.09.2022 query_builder 10:03 remove_red_eye 43 bookmarks Новини

Петро і Павло походили з Нікеї і були там єпископами. У той час там правив цар Лев Ісаврянин, який влаштовував гоніння на християн. Петро захищав православну віру і підтримував людей в їх прагненні любити Христа. За це і був умертвлений. Про життя Павла, на жаль, відомостей не збереглося, розповідає УНІАН.

Також 23 вересня - день пам'яті мучениць Мінодори, Митродори і Німфодори.

Дівчата були рідними сестрами і жили в IV столітті за царя Максиміана Галерії. Для того, щоб врятуватися, вони пішли в пустелю і багато часу проводили в пості і молитвах. Імператор дізнався про це і зажадав їх до себе.

Побачивши їх красу, пообіцяв незліченні багатства і вдале заміжжя, якщо тільки вони принесуть жертви і поклоняться ідолам. Дівчата відмовились, тоді Максиміан наказав мучити їх, першою вбив Минодору.

Сестри, побачивши тіло, зраділи тому, що Мінодора першою отримала мученицький вінець і попередили імператора, що готові страждати за Христа і задоволені цим. Максиміан замучив їх теж.

А ще сьогодні - день пам'яті цариці Пульхерії.

Пульхерія була дочкою імператора Аркадія, жила в IV столітті. Після смерті батька престол зайняв її брат Феодосій, так діти у віці 8 і 11 років стали правителями. Пульхерія була благочестива і вчила тому ж брата. Феодосій слухався її: багато молився, без Божої ради справ не вирішував, жив у мирі з сусідніми державами.

Пульхерія пообіцяла Господу, що залишиться дівою до смерті, тому уникала спілкування з чоловіками, всіх відвідувачів приймала публічно. Коли Феодосій помер, Пульхерія правила державою. При ній було побудовано безліч храмів, богаделен і монастирів. Померла цариця в 453 році.

Зазвичай саме 23 вересня на Петра та Павла прийнято було зривати горобину і вішати кисті над дахами будинків. Слов'яни вірили, що це допоможе їм захиститися від злих сил, позбавити не тільки себе, але і домашніх тварин від хвoроб, пише «Главком».

Але не можна було зривати всю горобину з дерев – залишали також ягоди і для птахів. З горобини в старовину готували дуже смачний квас.

Говорили, що саме до 23 вересня горобина стає смачною. Це й не дивно, оскільки нічні заморозки сприяли тому, щоб горобина набувала так званий зацукрований смак. З горобини готували спеціальні лікувальні настої, оскільки знали, що ця ягода володіє протизапальними властивостями.

Також 23 вересня відмінно підходить для сімейних зустрічей - запросіть близьких до себе в гості, щоб наповнитися енергетикою любові і силою роду.

Наші предки вважали, що на 23-й день вересня голос серця переважає над розумом. Слухайте сьогодні свою інтуїцію - не обдурить.

У цей день небажано кардинально щось міняти (роботу, місце проживання, сферу захоплень, особисте життя). Краще розібратися зі старими справами, а для нової дороги вибрати більш сприятливу дату.

Як і в будь-яке інше православне свято, Церква сьогодні забороняє лихословити, конфліктувати, заздрити і пліткувати.

Не можна відмовляти в допомозі тим, хто цього потребує.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

багато горобини в лісі – до похмурої осені і суворої зими, мало горобини означало, що осінь буде суха, а зима – пізньою;

горобина, яку зібрали в цей день, захищає від застуди і нечистої сили, вона лікує головний біль.

гілочка горобини на столі приносить в дім щастя.

ті, хто 23 вересня вирушає в дорогу, можуть бути спокійні: з ними нічого не трапиться;

дощ сьогодні - до теплих днів до кінця вересня.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,175