Сьогодні – день перенесення чудотворних мощей святителя Никифора та день пам’яті святого Іоанна Нового

today 15.06.2022 query_builder 07:23 remove_red_eye 49 bookmarks Новини

Святий Никифор жив у Константинополі в ті часи, коли язичники активно боролися з послідовниками християнства.

Тоді правителем був Лев Вірменин, який позбавив Никифора сану і всіх привілеїв, а потім відправив на заслання. У темниці він провів 13 років і помер у 828 році, інформує УНІАН.

Через кілька років його мощі були знайдені нетлінними і перенесені до Константинополя. Сьогодні відзначається день перенесення чудотворних мощей святителя Никифора.

Також 15 червня день пам'яті святого Іоанна Нового.

Іоанн жив в XIV столітті і був торговцем, сповідував християнство, цікавився Словом Божим. Згідно з переказами, під час одної зі своїх торгових подорожей, Іоанн посперечався з перехожим. Та людина в суперечці програвала, тому вирішила помститися і після прибуття сказала градоначальнику, що Іоанн хоче відмовитися від християнської віри.

Начальник викликав святого до себе і запитав, чи так це. Іоанн твердо сповідував православ'я і згодом витерпів безліч тортур заради свого Господа. Його довго катували, а потім відсікли голову.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

на сході сонця душно - до погіршення погоди;

вночі співає соловей - день буде сонячним;

захід блакитного, золотистого або рожевого кольору - настане спека;

не видно гнойових жуків - до дощу.

У цю дату категорично заборонено підмітати підлогу, пилососити і прибирати - можна "вимести" благополуччя і удачу з житла. Також не рекомендується укладати важливі договори і угоди - будете мати невдачу. За старих часів люди 15 червня не ходили до відкритих водойм, бо в цю дату русалки особливо активні і, якщо їх потривожити, істоти можуть потім нашкодити.

Друга назва свята "Микита-дубодер" - на честь того, що слов'яни здавна в цю дату починали заготовляти дубову кору для дублення шкіри. Також сьогоднішній день називають "В'юн" - молоді дівчата плели вінки з рослин, пускали їх по воді і проводили різні обряди на особисте щастя. Православна церква сьогодні рекомендує думати лише про хороше і здійснювати благі справи.

15 червня на Київщині майже весь день хмарно, без опадів. Температура повітря становитиме +23 вдень та +14 вночі.

Фото - УНІАН

92 запитів за 0,243