Сьогодні День Святого Валентина

today 14.02.2022 query_builder 07:47 remove_red_eye 303 bookmarks Новини

Сьогодні, 14 лютого, святкують День святого Валентина (Свято Закоханих). Це дуже тепла і ніжна подія, яка об’єднує всі пари на Землі.

Свято виникло дуже давно і бере свій початок від язичницької події, яка носила назву Луперкалія. У Давньому Римі цього дня шанували бога Фавна (його ще називали Луперком), який був захисником пасовищ і лісів. Всередині лютого римляни спочатку очищували свої оселі, а потім посипали підлогу пшеницею і сіллю. Вважалося, що Луперкалія – свято родючості. Дитяча смертність в ті роки була дуже високою, а тому воно мало особливо велике значення, пише ТСН.

У це свято жерці приносили богам жертв, зокрема, кіз (для родючості) і собак (для очищення духовного). Шкіру тварин нарізали смужками, вимочували у воді, утворюючи батоги. Ними шмагали всіх молодих дівчат, які зустрінуться на шляху. Жінки охоче підставлялися під удари, адже вважалося, що після цього обов’язково завагітнієш.

А ще всі неодружені повинні були створити пару для продовження роду. Часто це були зовсім незнайомі люди. Існувала навіть своєрідна лотерея. Жінки писали своє ім’я на клаптику паперу і кидали його до високої урни. Чоловіки діставали клаптики і повинні були створити пару з тою жінкою, чиє ім’я витягнули. Всі святкові дні можна було провести у веселощах та коханні. А якщо союз виявиться вдалим, то навіть створити справжню сім’ю.

Луперкалія було дуже популярним святом, а тому люди не хотіли від нього відмовлятися навіть з приходом християнства. 496 року наказом очільника Римської церкви Папи Геласія I ця еротична подія була скасована.

Але людей це не влаштовувало. Тому, за легендою, було створено нове свято – день святого Валентина. Він був християнським священником, якого стратив імператор Клавдій II. Правитель вважав, що чоловіки стають кращими воїнами, якщо не одружуються. Тому ним був виданий закон, згідно з яким воїни не могли створювати сім’ї. Але навіть імператор не міг заборонити кохання, тому чоловіки одружувалися на своїх других половинках таємно. А вінчав пари саме святий Валентин. В середині лютого 270 року імператору стало про це відомо і він наказав заарештувати та стратити священника.

Талісманом людини, народженої 14 лютого є хризоберил. Це дорогоцінний камінь, який часто використовують для ювелірних виробів. Хризоберил сильний магічний камінь в Індії. Вважається, що він вміє розвивати інтуїцію, оберігати від нещасть. Тому його часто носили як амулет.

Сьогодні забороняється байдикувати і просто лежати у ліжку. Не слід переїдати і зловживати алкоголем. 14 лютого не варто сваритися, лихословити. Не починайте нові справи.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

на небі до вечора хмари, значить найближчі дні будуть погожими;

в ніч на 14 лютого небо вкрите зорями до швидкого приходу весни;

погода 14 лютого вказує на те, якою буде весна: якщо тепло, то і найближчі 30 днів буде тепло;

йде сніг на часті весняні дощі;

якщо 14 лютого мороз, значить весна прийде пізно і буде холодною.

Сьогодні, 14 лютого, на Київщині небо ясне, без опадів. Температура повітря становитиме +5 градусів вдень і 2 градуси морозу вночі.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,163