Сьогодні День Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії

today 30.09.2021 query_builder 07:03 remove_red_eye 487 bookmarks Новини

У церкві 30 вересня вшановують пам’ять Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, інформує glavcom.ua.

Жінка на ім’я Софія, що в перекладі означає «мудрість», жила в Римі у II столітті, за часів правління імператора Адріана. Вона мала трьох доньок, яких назвала іменами головних християнських чеснот: Віра, Надія та Любов.

Після народження третьої доньки жінка втратила чоловіка, проте жила благочестиво, дбайливо виховувала доньок, привчала їх виявляти в житті ті християнські чесноти, імена яких вони мали, даючи їм приклад мужності та витривалості у святій вірі. І дівчатка виростали гарними та розсудливими.

Але у 137 році почалося переслідування християн, тому матір з доньками ув’язнили та відправили на суд до імператора. Він, коли довідався про належність родини до християнства, побажав особисто побачити трьох сестер і їхню матір. Найстаршій, Вірі, було 12 років, Надії – 10, а Любові – лише 9. Усі четверо без страху визнали перед імператором, що сповідують віру в Христа.

Від них вимоги зректися християнської віри, однак вони відмовилися. Розгніваний Адріан велів катувати дітей – і всіх трьох сестер на очах одна в одної та їхньої матері замучили до смерті. Софія не зазнала від катів тілесних мук, але її прирекли на ще сильніші душевні страждання від розлуки з дітьми.

Жінка похоронила останки своїх дочок і два дні не відходила від їхньої могили. На третій день Господь послав матері тиху смерть і прийняв її душу в небесну обитель.

Мучителі, вражені такою силою любові, схилилися перед величчю цих смертей і побудували їм храм, а свідки трагедії рознесли цю історію по всьому світові.

Традиції та звичаї

У цей день за традицією вранці жінки плакали. Це слугувало своєрідним оберегом від невдач. Така незвична традиція виникла в честь матері трьох мучениць – Софії. Наші пращури вважали, якщо поплакати у цей день, то протягом наступного року нічого поганого не станеться.

Заміжні жінки йшли цього дня до церкви і ставили три свічки, одну з яких забирали додому. Молились про злагоду у домі.

Цього дня молодь збиралась на вечорниці, аби перед юрбою покрасуватись і самому оглянутись, чи не припаде раптом хтось до серця.

Дівчата, серце яких вже було зайнятим, просили у цей день, щоб хлопець завжди відповідав навзаєм, а їх почуття ніколи не закінчувались.

У народі на Віру, Надію, Любов сватаються, а на Покрову весілля грають.

Якщо у цей день холодна і дощова погода, то буде рання весна.

Якщо журавлі летять у вирій, то на Покрову буде мороз.

Якщо сонячна і тепла погода, то зима буде холодною.

Якщо листя почало активно опадати, то варто готуватись до похолодання.

У цей день жінкам не можна займатись хатніми справами. Не можна сваритись, лаятись та кричати, бажати комусь зла, зациклюватись на негативних думках, а ще ходити босоніж по росі.

Також в Україні 30 вересня відзначають Всеукраїнський День бібліотек та День усиновлення.

Фото із сайту glavcom.ua

93 запитів за 0,185