Сьогодні свято зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці

today 22.12.2021 query_builder 09:14 remove_red_eye 319 bookmarks Новини

Сьогодні свято зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Це важлива дата, адже саме в цей день була зачата Богородиця Діва Марія.

Свята Анна була однією з роду царя Данила. Саме він був засновником династії царів Іудеї. Народилася в сім’ї священника Матанна і стала дружиною Йоакима. Довгий час подружжя залишалося бездітним. Вони часто ходили до церкви та молилися, щоб Бог послав їм дитину. Одного разу до Анни та Йоакима явився Ангел Господній і сказав, що їхні молитви було почуто. Радісні, вони поспішили в Єрусалим, щоб в храмі принести хвалу Богу, інформує сайт ТСН.

За те, що Господь подарував Анні та Йоакиму дитину, подружжя вирішило віддати її на служіння до Храму. Через дев’ять місяців після явлення Ангела, у них народилася донька. Її назвали Марією.

22 грудня, День Анни, вважається невинним зачаттям. Церква вважає, що через це на Богородицю не перейшов первородний гріх, що стало першим проявом Божественного Порятунку людського роду.

Зауважимо, талісманом людей, народжених 22 грудня, є альмандин. З давніх часів і нині з цього каменю виготовляють різноманітні прикраси, амулети, сувеніри, предмети декору. Здавна його вважали захистом від поганих емоцій. Альмандин – символ людської енергії, сили та позитивних відчуттів.

Наші пращури називали День святої Анни “народинами сонця”. Адже цей день є найкоротшим в році. Казали, що після Ганни сонце вже повертає на літо. Також в народі існувала така приповідка: “У день Анни світловий день додається на горобиний крок”. У давнину дзвіняр, який сповіщав про народження сонця, отримував 24 срібняки.

Особливо день Анни шанували вагітні жінки. Адже вона вважається їхньою захисницею. А ось молоді дівчата обов’язково збиралися на сходки, щоб вирішити, як святкувати різдвяні свята. В дівчачих громадах, як і в парубоцьких, завжди існували свої звичаї та традиції. Наприклад, був такий обряд, що на сходки могла прийти будь-яка дівчина, якщо вона вміє вишивати, шити, прясти, ткати. Також саме в день святої Анни починали виготовляти різноманітні різдвяні прикраси: “їжачки” та “павуки” з соломи.

Жінки 22 грудня починали прибирати в оселі, щоб підготувати її до свят. А щоб на Різдво була свіжина, то свиням давали більше їжі. Так як до цього часу вже встановлювалася зимова дорога, то говорили: “На Ганьки сідай в санки”.

В день Анни також існувало кілька традицій, пов’язаних із бджільництвом. Часто в народі говорили: “Ходять у погріб до бджіл, щоб добре роїлись”, або “Починають бджоли мед їсти”. Пасічники обов’язково цього дня молилися Богу, щоб наступного року був густий мед.

22 грудня вагітним жінкам не дозволяється роздмухувати в печі вогонь, бо дитина народиться з червоною міткою. Без особливої потреби заборонялося в день Анни виходити з дому, бо вважалося, що цього дня сили світла та темряви борються між собою. Дівчатам і молодицям, у яких 22 грудня болить голова, забороняється прясти. Протягом дня вагітним жінкам не можна братися за будь-яку роботу.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

на Ганни сонце повертає на літо, а зима на мороз;

якщо 22 грудня світло і сонячно, то на Новий рік треба очікувати морозу, а наступного року буде гарний врожай;

якщо на Ганни на деревах іній, тоді на Новий рік буде відлига;

якою буде погода 22 грудня до полудня, таку можна чекати і до кінця грудня;

яка погода стоїть до ночі, такою буде вся зима;

іній на Ганни вкрив дерева, наступний врожай буде хорошим;

якщо 22 грудня йде дощ, то навесні очікуйте холодів;

безвітряний і тихий день на хороший врожай садовини.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,270