Сьогодні вшановується пам’ять преподобного Онуфрія Великого та преподобного Петра Афонського

today 25.06.2022 query_builder 07:26 remove_red_eye 74 bookmarks Новини

25 червня — день пам’яті преподобного Онуфрія Великого та преподобного Петра Афонського, інформує сайт ТСН.

Жив Онуфрій у пустелі на самоті 60 років. Ще як був юнаком, виховувався у Фиваїдському монастирі в Єгипті. Там він довідався від ченців, що пустельники та старці проживають велике та благочестиве життя. Та й захотів сам стати пустельником. Вночі він таємно вийшов з обителі та побачив перед собою світлий промінь. Спочатку злякався Онуфрій, але почув голос Ангела, який закликав йти за світлом. У глибині пустелі зустрівся юнак з пустельником та й залишився з ним. Коли переконався старець, що Онуфрій вже зможе впоратися сам, то покинув його.

За час життя в пустелі Онуфрій бачив чимало чудес і сотворив багато подвигів. Якось прийшов до нього Пануфрій, який і записав все про життя Онуфрія Великого в пустелі. Вони багато розмовляли, а в кінці вечора Онуфрій ліг, почав молитися, промовив: "В руки Твої, Боже мій, віддаю дух мій" і помер.

Святий Петро був родом з Константинополя, значився військовим сановником. Одного разу був узятий в полон і пообіцяв, що прийме обітницю і піде в монастир, якщо буде звільнений. Так і сталося - святий отримав свободу і відправився на гору Афон, де і трудився. Понад п'ятдесят років жив на тій горі, став керівником і взірцем для багатьох послушників у храмах, пише УНІАН.

Збереглися такі народні прикмети на 25 червня:

якщо цього дня багато роси - врожай буде багатим;

брусниця та картопля починають квітнути - потрібно розпочинати сінокос;

цього дня маленьким крапельками йде дощ - він буде йти довго;

у садах з'явилися білки - скоро підуть дощі;

видно Чумацький Шлях на небі - погода буде ясною;

спекотна погода - ягід буде багато.

За старих часів наші предки в цю дату ходили на риболовлю і готували рибні страви. Традиційним частуванням вважалася юшка - той, хто її поїсть 25 червня, приверне удачу і успіх у справах. Також було прийнято сьогодні косити траву і прибирати бур'яни на городі.

Слов'яни вважали, що 25 червня Сонце повертається на зиму, а літо - на спеку. Тому люди на світанку виходили на найвищий пагорб і зверталися до Сонця, просячи у нього хорошого врожаю і захисту від недуг.

Згідно з народними повір'ями, в цей день не можна лягати спати раніше півночі, інакше не реалізуєте свої плани. Не рекомендується носити темний одяг - він привертає нечисту силу. Вагітним дівчатам заборонено дозволяти кому-небудь торкатися до свого живота, інакше дитина народиться занадто довірливою. Не варто виносити з дому бруд, сміття. Не можна гніватися і сваритися з рідними.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,165