Сьогодні вшановується великомучениця Катерина

today 07.12.2021 query_builder 07:42 remove_red_eye 316 bookmarks Новини

Православна церква 7 грудня вшановує пам'ять великомучениці Катерини. Інші назви свята: "Катеринин день", "Катерина Жінодавиця", "Перше катання на санях". За старих часів особливо шанували святу Катерину жінки, бо вона вважалася покровителькою шлюбу і наречених, а також помічницею породіль і вагітних. У цей день проводилися різні ворожіння і посиденьки з хлопцями, повідомляє УНІАН.

Дівчина була освіченою, вивчала роботи відомих філософів, письменників, лікарів, знала кілька мов, мала ораторську майстерність. У християнство Катерину навернув сирійський ченець; за переказами, після хрещення їй уві сні з'явився Ісус Христос і вручив обручку.

Катерина прийшла на церемонію жертвопринесення, яке вчинялося в язичницькому храмі імператором Максиміном, і закликала його відвернутися від ідолів. Правитель, вражений красою дівчини, намагався спочатку переконати її словами, а потім наказав піддати катуванням. Одне зі знарядь тортур було зруйноване ангелом, що зійшов з неба. Дізнавшись про це, дружина Максиміна теж звернулася до християнства і почала звинувачувати свого чоловіка в тому, що він відмовляється визнати істинного Бога. У результаті і правителька, і свята Катерина були страчені.

У давнину цього дня починалися галасливі гуляння на санях. Першими в поїздку відправляли молодят, які зіграли весілля минулої осені. Цікаво, що на цьому святі молода вперше після вінчання показувалася людям. За санями наречених, розписаними фарбами та прикрашеними стрічками, їхав цілий кортеж з усіх рідних та друзів. Повернувшись із гуляння, влаштовували бенкет, а маленьким дітям, не запрошеним на нього, посилали в подарунок гостинці та санки.

У ніч на Катерину дівчата, що мріють про заміжжя, ворожили на наречених — наприклад, відламували гілку яблуні і клали під подушку, щоб здався суджений. Якщо ж у дівчини вже був хлопець на прикметі, вона потихеньку брала в нього якусь річ, а потім кругами катала навколо неї коровай, вірячи, що цей обряд змусить і молодця ходити кругами біля її будинку.

Цього дня намагайтеся не засиджуватися допізна в гостях. Вся їжа повинна бути пісною, уникайте м'ясних і молочних страв, не пийте алкоголь. Ще слід відмовитися від фізичної праці, прибирання, прання, ремонту, рукоділля. Не рекомендується розпалювати багаття і каміни - життя може "задимитися".

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

день ясний - зима буде холодною;

тепло, туманно і сльота - морозів не буде ще десять днів;

сніг впав на суху землю - наступний рік буде неврожайним;

на небі багато зірок - до швидкого снігопаду;

якщо тепла погода – морози вдарять тільки на Варварин день (після 17 грудня);

кола поблизу місяця – буде холодна погода;

сонячні промені пучками спрямовуються догори – скоро почнеться завірюха.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,383