Сьогодні вшановують апостола Карпа та мученика Георгія Нового

today 08.06.2022 query_builder 07:04 remove_red_eye 111 bookmarks Новини

Відомо, що святий апостол Карп був з числа сімдесяти, довгі роки читав проповіді у Фракії. Прославляв віру Христову, звертав до православ'я язичників і підтримував віруючих в їх працях. Там же, у Фракії, на острові Крит, був єпископом. Існує безліч версій його смерті, достовірно про неї невідомо, інформує УНІАН.

На честь пам'яті святого сьогодні відзначається народне свято – Карп корополов.

Також 8 червня - день пам'яті мученика Георгія Нового. Георгій був болгарином і жив в XVI столітті і сином знатних батьків, з дитинства виховувався в християнських благочестивих традиціях. Мати і батько прищепили своєму синові страх перед Богом і говорили, що людина повинна неухильно дотримуватися законів Господа.

У ті часи Болгарія перебувала під владою турків, і Георгія схопили, коли йому було 25 років. Іновірці змушували чоловіка зректися своєї віри, а отримавши відмову, стали його жорстоко мучити. Після довгих тортур турки спалили тіло християнина.

Збереглися такі народні прикмети на 8 червня:

багато комарів сьогодні - останні дні місяця будуть теплими;

жаби голосно квакають - перед дощем;

раки виходять на берег - чекати опадів і погіршення погоди;

з'явилися коники у великих кількостях - до посушливого періоду;

якщо вночі будуть заморозки, то ще 40 днів ранок холодним буде.

Згідно з народними повір'ями, 8 червня заборонено ходити до водойм і купатися в них - русалки проклянуть. Знаходитися біля води можна тільки чоловікам - для лову коропа. Також варто утриматися від прибирання після заходу сонця, інакше можна "вимести" домовика і накликати на сім'ю неприємності.

Не рекомендують куплять щось цінне.

Не варто вирушати в поїздку, робити тотальні зміни в житті ― вони будуть неуспішними.

Наші предки в цей день відправлялися на риболовлю, щоб зловити коропа - 8 червня можна харчуватися тільки цією рибою. Господині запрошують в гості родичів і накривають столи, де головним блюдом буде великий соковитий короп. Крім того, вважається, що в цей день шипшина має цілющі властивості, тому травники збирають його квіти для відварів і настоянок.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,183