Сьогодні вшановують пам’ять Пімена Великого та Пімена Палестинського

today 09.09.2022 query_builder 08:53 remove_red_eye 61 bookmarks Новини

У церкві 9 вересня вшановується пам’ять Пімена Палестинського та Пімена Великого. Пімен Великий народився близько 340 року в Єгипті. В юні роки він вирішив присвятити себе вірі в Бога і пішов у Скитський монастир разом з двома своїми братами, розповідає «Главком».

Проте в 407 році на монастир напали племена берберів, які зруйнували обитель. Ченцям довелося переселитися в руїни одного з прилеглих язичницьких храмів. Там вони вели праведне і строге життя, чим заслужили повагу місцевих жителів. Не дивно, що зовсім скоро у ченців з’явилися учні з числа селян. Пімен виділявся своїм красномовством, і на доказ цього навіть існує збірка його афоризмів. Помер він у віці 110 років.

Що стосується Пімена Палестинського, то він народився у VI столітті і жив у пустелі, намагаючись проводити весь вільний час в молитвах і думах про Бога. Саме він одного разу розповів ченцю Агафону про свій гріх, який його мучив, і за який Пімен чекав розплати. Коли Пімен був пастухом, то побачив, що одного разу повз його стадо проходить людина. Пси Пімена кинулися на неї, і розірвали. Пімен не наважився підійти і врятувати людину, за що Бог сказав йому, що він помре точно такою ж смертю. Згодом сталося саме так.

Згідно з народними повір'ями, сьогодні можна ходити на риболовлю - буде хороший улов. 9 вересня збирали горобину, використовували її як бактерицидний, антицинговий, сечогінний засіб. 9 вересня підвішували грона горобини над дахами будинків.

На Пімена дівчата робили особливі горобинові намиста, нанизуючи ягоди на червоні нитки. Це був своєрідний оберіг, який ще пришвидшував весілля чи народження дітей.

Також сьогодні можна помолитися Пімену Великому про здоров'я і благополуччя для себе і своїх рідних.

У цей день заборонено що-небудь піднімати з перехресть і довго стояти на порогах - накличете біду.

Здійснювати покупки також не рекомендується, вважається, що радості вони вам не принесуть. У цей день не варто давати гроші в борг, інакше вам їх не повернуть.

Для одруження або сватання також варто вибрати інший день.

Вересень взагалі вважається невдалим місяцем для походу в ліс. У цей період там активний лісовик і може потягти молодих дівчат до себе в лігво.

Не можна лаятися та кричати на інших, а також зациклюватись на негативних думках.

Також не слід працювати у городі та займатись важкою фізичною роботою.

Не можна зривати ягоди та фрукти з чужих городів.

Не можна вживати алкогольні напої.

Заборонено ламати гілки горобини – можна тільки підіймати з землі.

Збереглися такі народні прикмети на 9 вересня:

гроза 9 вересня вказує на те, що осінь буде теплою;

якщо хмари з’являються на небі грудками, то дощі будуть короткочасними;

якщо вродило багато горобини, то осінь буде мокрою, а зима холодною;

якщо багато жолудів на дубі, то взимку буде дуже морозно;

горобина цвіте пізно - осінь буде теплою;

ранковий туман - до сильних злив.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,177