Сьогодні вшановують пам’ять преподобного Іларіона Великого, а також ракетників, артилеристів та військових інженерів

today 03.11.2021 query_builder 08:38 remove_red_eye 403 bookmarks Новини

Сьогодні, 3 листопада, в Україні відзначають День ракетних військ й артилерії і День інженерних військ України, а віряни вшановують пам'ять преподобного Іларіона, інформує glavcom.ua.

Віряни 3 листопада вшановують пам’ять преподобного Іларіона Великого і Іларіона Псковоезерського. Іларіон Великий жив у III-IV ст. на території Палестини, а Іларіон Псковоезерський – неподалік від Чудського озера в XV столітті. Іларіон Великий спочатку навчався наук в Олександрії, а потім повернувся на батьківщину і вирішив піти до відлюдників, які проживали неподалік від Гази.

Іларіона Великого вважають засновником перших монастирів в Палестині. Він активно займався проповідуванням, а в кінці свого життя вирішив відправитися в Єгипет, де і помер після того, як вклонився могилі Антонія Великого. Помер Іларіон на острові Кіпр, причому, передбачив свою смерть раніше.

До наших днів збереглися такі народні прикмети:

з цього дня мороз посилюється;

якщо сніг на Іларіона падає і не тане, то навесні буде багато пролісків;

випало багато снігу – до хорошого урожаю хліба в наступному році;

якщо дим з труби підіймається прямо, то погода налагодиться;

якщо стоїть ясний сонячний день, скоро похолодає;

иечір тихий і безхмарний – наступний день буде хорошим;

якщо сонце червоного кольору, а на небі багато зірок, то погода буде сонячною та морозною;

заєць-біляк змінив шубку – скоро настане зима;

якщо сніг падає і щільно осідає на гілках, то снігопад затягнеться;

якщо повітря тепле, то буде відлига;

якщо серед ваших покійних родичів були самогубці або нехрещені діти, то розсипте на перехресті крихти або пшоно, щоб задобрити їх душі.

Раніше вважалося, що в дорогу 3 листопада збиратися не можна – може трапитися нещастя.

Також не слід наражатися на небезпеку: не відвідуйте закинуті будівлі, не гуляйте ввечері наодинці, не конфліктуйте з незнайомцями тощо.

Сьогодні не рекомендують походи в ліс, адже це може закінчитися травмами або отруєнням.

Бажано нічого не піднімати з дороги, адже знайдена річ може принести нещастя.

Не можна говорити погані речі про людей.

3 листопада День ангела імені відзначають: Олександр, Олексій, Анатолій, Аркадій, Георгій, Дем’ян, Костянтин, Микола, Сергій, Федір, Яків.

.

А день ракетних військ і артилерії встановлено Указом Президента України від 31 жовтня 1997 року. Ракетні війська та артилерія – рід Сухопутних військ ЗСУ, що складаються зі з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної і протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів і підрозділів протитанкових керованих ракет.

Ракетні війська та артилерія є основною вогневою силою в військових операціях, які проводяться Сухопутними військами, і виконують до 65-70% загального обсягу завдання з вогневого враження противника.

А ще сьогодні своє професійне свято відзначають інженерні війська. День інженерних військ встановлений згідно з Указом Президента від 27 жовтня 1999 року, «ураховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави».

Нагадаємо, у загальній структурі Збройних сил України інженерні війська належать до спеціальних військ. Організаційно частини і підрозділи інженерних військ входять до складу Сухопутних військ, військ протиповітряної оборони та Військово-морських сил, а у складі Військово-повітряних сил є інженерно-аеродромні частини і підрозділи.

Інженерні війська – це війська переднього краю. У військовий час атаку починають саме інженерні війська. Вони забезпечують мотострільцям і танкістам просування вперед. Воєнні інженери роблять проходи у замінованих полях й загородженнях супротивника, розчищають завали й руйнування для забезпечення руху своїх військ, проводять розмінування місцевості, споруд, доріг, аеродромів, станцій, вулиць.

Фото - glavcom.ua

92 запитів за 0,168