Сьогодні вшановуються преподобний Микита та святий Ігнатій

today 10.06.2022 query_builder 07:15 remove_red_eye 44 bookmarks Новини

Преподобний Микита сповідник жив у другій половині VIII століття. З юних років він цікавився Словом Божим, тому у свідомому віці зрікся всього мирського і повністю присвятив себе Господу. За праці був зведений в єпископи, а потім - в архіпастирі. Був відомий, як милосердний, добрий і благочестивий чоловік, особливо він дбав про дітей, бідняків і вдів, інформує УНІАН.

За часів правління Лева Вірменина відчайдушно боровся з єрессю, переконуючи людей прийняти християнську віру і підтримуючи віруючих. За це зазнав страждань і тортур, а потім був відправлений на заслання.

Також 10 червня - день пам'яті святого Ігнатія.

Про святого Ігнатія відомо мало - в переказах значиться, що він з дитинства тяжів до Бога, тому в молодих літах пішов в монастир. Пізніше став архімандритом, а потім - єпископом. Побудував першу церкву Святої Трійці, багато подорожував, поширюючи християнську віру. Протягом 25 років ніс священну службу і прославився, як чудотворець, тому після смерті Ігнатія його мощі не поховали, а залишили в храмі.

Наші предки в цю дату виконували ритуальні танці і робили різні обряди на добробут. Люди вірили, що хмари на небі перетворюються на світлих духів, які можуть вплинути на урожай. Православні віруючі сьогодні моляться Микиті сповіднику про захист худоби та городу, а також про заступництво для нужденних.

Збереглися такі народні прикмети на 10 червня:

з'явилося багато ящірок - до дощу;

безвітряна погода в цей день обіцяє хороший урожай;

бджоли літають роєм і гудуть - погода буде хорошою;

багато мурах на мурашниках - до сильних вітрів.

Згідно з народними повір'ями, в цю дату не можна залишати відчиненими двері в будинку, особливо, якщо там живе незаміжня дівчина - вона довго не знайде собі нареченого. Також не можна довго возитися з тістом - можна накликати проблеми в особистому житті. 10 червня краще не вирішувати ніяких фінансових питань, інакше понесете великі втрати.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,229