Спортивний рік відкрила DYKA GONKA

today 23.01.2020 query_builder 14:42 remove_red_eye 886 bookmarks Новини

У неділю, 19 січня, на теренах нашого Києво-Святошинського району, у селі Крюківщина, відбувся перший у цьому році масштабний, видовищний і драйвовий спортивний захід всеукраїнського чи навіть міжнародного рівня: DYKA GONKA з Характером. Щоб було зрозуміло, ці змагання поєднують три види активності: біг по пересіченій місцевості, подолання перешкод та боротьбу із викликами природи.

Свої сили того дня випробовували понад 500 учасників із усієї України та атлети з Голландії, Америки і Білорусії, які займають серйозні позиції у світовому та європейському рейтингах. Відтак конкуренція на трасі була дуже жорстка. Чому сприяла серйозна професійна мотивація. Адже найсильніші зможуть отримати кваліфікації на чемпіонати світу та Європи з OCR (Obstacle course racing).

Надзвичайно показовою є участь у DYKA GONKA дітей. Три дитячих забіги – відповідно до вікових категорій учасників: юніори (14 – 17 років), діти (10 – 13 років) та діти (6 – 9 років). На трасі – жодних послаблень та допомоги, крім словесних порад. І воля до перемоги, якій навіть дорослі можуть позаздрити. При нагоді зазначимо: у дитячих перегонах взяли участь понад 20 вихованців дитячого будинку «Отчий дім», розташованого у с. Святопетрівське.

Слід наголосити на особливостях цього проекту. DYKA GONKA розвиває в Україні забіги з перешкодами або ж OCR (Obstacle course racing) – новий вид спорту, який популяризується найдинамічніше у світі. Люди шукають нових викликів і способів відпочинку. А запропоноване організаторами є видовищним і захоплюючим. Адже це біг незвичайною трасою, подолання перешкод, і головне – можливість для учасників перевірити свою ментальну силу, спритність і витривалість. Учасники цієї гонки мали подолати дистанції: 5 км + з 20 перешкодами, 1,6 км + з 15 перешкодами, 1,6 км + з 15 перешкодами (юніори) та 1 км + з 10 перешкодами (діти).

Організатори самі розробили і створили авторські оригінальні перешкоди та медалі, аналогів яким немає у світі. Головною особливістю DYKA GONKA цього разу стала лунка для загартовування, куди за бажанням кожен учасник зміг зануритися після забігу.

До речі, із традиційно спортивних перешкод – лише бігова траса. А все інше – нетрадиційне, дивне і цікаве! Низький рукохід, дикий рукохід і рукохід «хвиля», баланс, скажена колода, стіна, велика GO та багато цікавинок від організаторів змагань. А ще – штрафні круги, які потрібно бігти з колодою під натягнутою стрічкою. І забігання на рампу, яка висотою десь метри 4-4,5. Рідко кому вдавалося подолати її з першого разу. Наприклад, саме через цю перешкоду одна із учасниць провела на трасі… дві з половиною години! Але таки здолала всі перешкоди і отримала на фініші заповітну нагороду фінішера!

Маленька розповідь про велику людину

А, мабуть, таки дійсно: усі перешкоди лише у нашій голові! Яскравим підтвердженням цієї тези є традиційна участь у Дикій Гонці Слави Кулаковського – хлопця, який втратив руку, але це не заважає йому змагатися на дистанції, де конче необхідна сила рук та спритність.

На сьогоднішній день В’ячеслав Кулаковський є чемпіоном України з метання списа, сертифікованим кроссфіт-тренером, фахівцем із реабілітації, Spartan racer, Progenex athlete, мотиваційним спікером, учасником ігор Героїв, Athlete Race Nation та учасник марафонів. А в контексті нашої розповіді – традиційний учасник Дикої гонки, який своїм прикладом надихає інших боротися з нелегкими життєвими випробуваннями й ніколи не здаватися.

Нагороди для «диких» чемпіонів

На перший погляд, вони – грубі та брутальні… Та жоден із учасників не проміняє свою нагороду на якесь традиційно-спортивне кружальце із жовтого чи білого металу! Тому ці «медалі» та «кубки» унікальні!

Унікальні тим, що здобуті в наполегливій боротьбі. А ще тим, що вони – авторські. Медаль ручної роботи отримав кожен фінішер. Цього разу їх виготовляли із найміцнішої деревини в Україні – білої акації, а сталеві вставки на ній символізують внутрішній стрижень.

Що ж до переможців, то їх імена є… на сайті Дикої Гонки. Ми ж лишень зазначимо, що одним із переможців став атлет із Білорусії Ігор Горбунов. А житомирянка Анастасія Коханчук вже активно готується до змагань із бігу з перешкодами в Парижі, які відбудуться 21 березня 2020 року…

Думки з приводу

Усе побачене можна підсумувати буквально кількома словами: DYKA GONKA – це захоплююче, вражаюче, феєрично, незабутньо і просто круто! Вражень – море, заряд бадьорості – колосальний!

Що ж думають про Дику Гонку її безпосередні учасники?

Ірпінську команду «BRONYARUN» було легко впізнати по в’язаних шапочках із брендовим написом. Як розповів капітан команди Олексій, «Броня» – це потужний спортивно-ідеологічний рух, представниками якого вони є. У DYKA GONKA взяли участь вперше, причому відразу – у 5 км «OPEN». «Вирішили себе спробувати – вийшло! Враження – супер! Найбільше сподобалися чудова організація, цікаві перешкоди. Було і важко, і приємно, причому одне одному не заважало. Це дійсно дика гонка з характером. Бо без характеру тут робити просто нічого. Емоції лише позитивні!» – закінчує розмову мій співрозмовник і поспішає до гурту: фотографуватися на згадку!

А ось якими думками та враженнями саме від цієї гонки поділився з нами організатор змагань Руслан Клименко: «Дуже надихає атмосфера. Адже DYKA GONKA – це, перш за все, люди, які приносять сюди свою енергію. Цією енергією ми самі зарядилися і, примноживши її своєю, повернули їм. В чому відмінність від попередніх змагань? Дужа вдало обрана локація, яка забезпечила мінімальний ризик щодо травмувань. Відтак задоволеними були як бігуни, так і любителі силових вправ. Тому хочу подякувати за можливість провести це свято Крюківщинському сільському голові Андрію Кріпаку та своєму товаришу і співорганізатору, автору проекту «Характер» Олексію Вовку».

Взагалі з упевненістю можна стверджувати, що DYKA GONKA - це суто український бренд! Адже її учасники демонструють не лише силу та вправність, а головне - силу характеру, завдяки якій долаєш будь-які перешкоди і труднощі, перед якою відступають проблеми і природні катаклізми. А саме це і є візитівкою справжнього козака-українця. Тому ці юнаки і дівчата, не зациклюючись на зовнішньому, демонструють глибинну національну сутність: бажання, силу і вміння протистояти труднощам, переборювати власні страхи. Перемагати себе вчорашнього, щоб стати собою завтрашнім.

Радислав Кокодзей, фото автора

87 запитів за 0,184