Стежками Миколи Пимоненка

today 22.10.2021 query_builder 14:40 remove_red_eye 258 bookmarks Новини

Жодне село на Київщині не було так представлено у творах живопису кінця XIX - XX ст., як село Малютянка. Близько 20 років тут жив і творив всесвітньо відомий художник Микола Пимоненко. Він увічнив у своїх роботах неповторний образ українського села, інформує управління туризму Київської ОДА.

Цього тижня лише один вихідний, тому варто завітати саме до Малютянки, відвідати будинок, в якому митець відтворював поезію своєї душі фарбами.

Вже розроблено екскурсійний маршрут «Стежками Миколи Пимоненка», створений в рамках проєкту «Патріотичні екскурсії Київщини».

Але спочатку слід відвідати Боярський краєзнавчий музей.

Він створений у 1992 році на базі літературно-меморіального музею М.О. Островського. Колекція музейного закладу налічує понад 15 тисяч предметів, що становлять історичну та культурну спадщину регіону. У колекції музею зберігаються багато картин Заслужених художників України та багатьох талановитих митців. Гордість музею: експозиція дачна Боярка кінця ХІХ - початку ХХ ст., де вирувало курортне життя, а прекрасний боярський клімат, чарівна і цілюща лісова природа, давали надію на одужання хворим легеневими хворобами; експозиція з цікавими історіями про перебування багатьох видатних діячів, яким полюбилась дачна Боярка, які відпочивали, лікувались і одержували творче натхнення в цій місцевості; експозиція Боярка часів Української революції 1917-1921 рр.; матеріали про Другу світову війну; сучасна експозиція «Вони творці нової історії», присвячена землякам учасникам АТО/ООС на сході України.

Далі шлях до музею Миколи Пимоненка в селі Малютянка.

Заклад розповідає не тільки про життя та творчість художника, але також про історію краю — тут надані краєзнавчі матеріали, експонати про Другу світову війну, матеріали про інших видатних жителів Малютянки.

Прогулюючись Малютянкою варто завітати на місцевий ставок, який багато разів малював Микола Пимоненко.

Українська православна церква Покрови Пресвятої Богородиці, охайний, затишний храм, що є важливим духовним осередком Малютянки.

Фото зі сторінки управління туризму Київської ОДА

92 запитів за 0,215