У цей день прийнято освячувати свічки в храмі. Вважається, що освячені на Стрітення свічки захищають дім від природних лих. Їх запалюють під час грози або бурі, щоб негода не пошкодила будинок.
Також на Стрітення освячують воду в церкві. Вважається, що ця вода має такі ж цілющі властивості, як і водохресна.
Наші предки називали Стрітення переломом зими і вважали, що в цю дату зима переходить у весну. За народними уявленнями, 15 лютого зима бореться з весною, і від результату їх "боротьби" залежить, чи буде весна ранньою в цьому році. Щоб весна настала раніше, господині в цей день випікали птахів з тіста або круглі млинці.
На Стрітення дбали про домашню худобу, кішок і собак, коней. Тварин пригощали чимось смачним для міцного здоров'я. А курям давали кісткове борошно або варені овочі, щоб вони несли більше яєць.
Не можна лаятися, сваритися, прибирати, вишивати, прати, важко фізично працювати. Також не слід митися в лазні, адже це вимагає багато приготувань – колоти дрова, носити воду та ін. А ще не радили на Стрітення вирушати у далеку подорож. Не залишайте голодним пса, якого зустрінете цього дня - якщо ви нагодуєте його, то весь рік будете ситими. Не відмовляйте в милостині та допомозі.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
ясна і тиха погода в цей день віщує добрий урожай і роїння бджіл;
якщо в цей день сніжок – весна буде затяжною і дощовою;
якщо в цей день не видно сонечка – чекай суворих морозів;
яка погода на Стрітення – такою і весна буде;
відлига в цей день – до ранньої і теплої весни;
холоди прийшли 15 лютого – весна буде холодна;
якщо мете сніг, то хліб вродить;
тиха і сонячна погода – до хорошого урожаю льону;
капель на Стрітення – до врожаю пшениці, вітряно – до врожаю фруктів;
якщо напередодні свята Стрітення небо зірками всіяне, то весна зацвіте пізніше звичайного.
Сьогодні на Київщині хмарно з проясненнями, без істотних опадів, на дорогах місцями ожеледиця. Температура впродовж доби від 2°С морозу до 3°С тепла; у Києві вночі 0-2°С морозу, вдень 0-2°С тепла.
Фото з відкритих джерел