Торік лише одна громада Київщини визнана неспроможною

today 08.01.2022 query_builder 13:48 remove_red_eye 314 bookmarks Новини

Лише Поліська громада у Київській області є дотаційною. Змінити ситуацію може залучення інвесторів на територію та здача землі в оренду, оскільки на віддалених територіях вона є основним активом для наповнення бюджету, інформує «КиевВласть».

“Реформа децентралізації в Україні визнана однією з найуспішніших у нашій державі. Громади отримали додаткові можливості, повноваження. Я часто нагадую, що також вони отримали додаткову відповідальність. Якщо раніше голови їхали в область чи район, то тепер мають вирішувати питання самостійно. Легше ця реформа пройшла для тих, хто раніше працював в органах місцевого самоврядування і мав досвід. Деякі громади були створені до завершення реформи і наразі отримали ще більше ресурсів”, – каже голова Київської ОДА Василь Володін.

“З одного боку це об'єктивно, а з іншого – я все ж вважаю, що є певні суб'єктивні речі, на які можна впливати. Коли до мене приходить інвестор, я розумію, який голова буде сприяти у залученні його на територію. Деякі голови, навпаки, здають землю за копійки. Через це втрачає бюджет. На віддалених територіях основним активом є земля. І коли ми починаємо перевіряти ціни, то бачимо, що вони взагалі не об'єктивні. Кажуть, що договори укладені на багато років, тому не підвищують ціни. Але наразі вже почали підвищувати, я тут бачу позитивну тенденцію”, – продовжив Володін.

А ще є непоодинокі випадки, коли підприємства, які працюють в області, були зареєстровані у Києві, але вони теж почали перереєстровуватись.

“Загалом є громади, де шукають причини, аби цього не робити, а є ті, які шукають механізми, як зробити. На наступний рік є завдання вивести усі підприємства “з тіні”, – наголосив очільник області.

92 запитів за 0,208