Цікаві факти про вишиванку

today 19.05.2022 query_builder 12:38 remove_red_eye 93 bookmarks Новини

До Дня вишиванки цікаві факти про символ української самобутності підготував Главком.

Виявляється:

Вишите вбрання створювали понад 1500 років тому

Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI ст. Проте зразки української вишивки з тих часів, на жаль, не збереглися.

Вишиванка - це, насамперед, оберіг

Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі так, щоб малюнок торкався тіла. Для кожного ритуалу була особлива вишиванка.

Лише жінки могли вишивати сорочки

Вишивати цей одяг бралися тільки жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність та любов. Це ремесло матері передавали своїм донькам, бабусі – онукам.

Першу сорочку новонародженому малюкові шили з ношених батьківських речей

Люди вірили, що в цьому одязі зберігається батьківська енергія, яка захистить дитину від пристріту і хвороб. Причому, дівчаткам робили сорочку з сорочки матері, а хлопчикам – з батьківських.

Колір має значення

Перші візерунки-обереги були особливими: для дівчинки вишивали сорочку чорним візерунком, символом родючості, який в майбутньому повинен захистити від безпліддя. На хлопчика одягали сорочку, вишиту синім і зеленим, захищаючи від природних стихій і травм.

Іван Франко першим вдягнув вишиванку під піджак

Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко. Саме він стильно носив вишиту сорочку із піджаком. В такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.

Кожному регіону України притаманна своя вишивка

Вишивання хрестиком є найпопулярнішим. Завдяки цій техніці прадавні українки могли відтворювати геометричні, рослинні та інші візерунки. Кожному регіону України притаманна своя вишивка: орнамент, кольори й навіть розташування вишивки на сорочці.

Фото - УНІАН

92 запитів за 0,307