Цікаві різдвяні факти та історії

today 07.01.2022 query_builder 09:11 remove_red_eye 323 bookmarks Історичні паралелі, Новини

Санта Клаусом з легкої руки голландців (у них – Сентер Клаас) у світі почали називати християнського Святого Миколая Чудотворця, який народився в римському місті Патара (зараз територія Туреччини), жив у 3 столітті, інформує was.media.

На Різдво 1066 році у Вестмінстерському абатстві був коронований Вільгельм Завойовник, щоб зайти на престол, незаконнонародженому сину герцога Нормандії довелося завоювати Англію. Вільгельм був гарним управлінцем і досі вважається одним із кращих королів в історії країни. Так, Вільгельм заборонив работоргівлю та запровадив у Британії лицарство.

У Першій світовій загинули мільйони військових. Але на Різдво противники вийшли з окопів, щоб привітати один одного. Це сталося в 1914 році в Бельгії. Орієнтовно 100 тисяч німецьких і британських солдат у Різдво склади зброю без оголошення офіційного перемир’я. Військові прикрасили траншеї, ділилися їжею та обмінювалися подарунками.

«Щедрик» - головна різдвяна пісня світу. Її композитор – українець Микола Леонтович. Вперше на початку ХХ століття «Щедрик» світу презентував хор Олександра Кошиця. У 1936 році популярний американський композитор українського походження Петро Вільговський написав низку англійських текстів до композиції «Щедрик». Його англомовна версія «Carol of the Bells» стала однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.

У Японії існує традиція замовляти на різдвяну вечерю відеречко куриних крилець у фастфуді. Християн у Японії трохи більше 1 %. Іншим традицію святкувати день народження Христа у 1970-х роках привили маркетологи KFC. Відтоді в країні сонячного сходу на Рідзво мають таку кулінарну традицію.

Із будь-якої точки світу можна відправити лист в канадську резиденцію Санта-Клауса, зазначив поштовий індекс Н0Н 0Н0. Послання приймаються до 16 грудня кожного року. Відповідь прийде на тій мові, на якій був надісланий лист.

Перед Різдвом 1955 року в штаб ППО США почали телефонувати діти. З’ясувалося, що універмаг Sears у рекламі замість номера Санта Клауса помилково зазначив телефон військових. Полковник Шоуп наказав повідомляти дітям, які телефонували, вигадане місцезнаходження Санти.

Зараз перед Різдвом про переміщення Санта Клауса інформує сайт Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки.

Фото - was.media

92 запитів за 0,202