У Боярці виявлено випадок сказу. Власники тварин мають подбати про щеплення улюбленців

today 27.05.2022 query_builder 14:40 remove_red_eye 130 bookmarks Новини

За інформацією, наданою Києво-Святошинською районною державною лікарнею ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, у Боярці виявлено випадок сказу у тварини, повідомляють Новини Боярської громади в Телеграмі.

"Власникам тварин наполегливо рекомендується терміново щепити своїх домашніх улюбленців від сказу. Будьте відповідальними!" - йдеться у повідомленні.

Сказ (інші назви: (лат. rabies), гідрофобія, тобто водобоязнь) – гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу зараженої тварини, що протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом.

Сказ був відомий людям задовго до нашої ери і описаний в найдавніших книгах. Уже в єгипетських папірусах, індійських священних книгах Ведах, грецьких і римських письмових джерелах, а потім і в Біблії розповідалося про сказ, який передається людям від оскаженілих тварин (диких і домашніх). Про небезпеку цієї хвороби писали в середньовіччі, епоху Відродження і пізніше.

Майже кожна вкушена скаженою твариною людина була приречена на смерть. До 80-х років ХIХ століття людина не мала надійних засобів захисту від цієї страшної хвороби.

Великому вченому французові Луї Пастеру належить честь створення вакцини проти сказу (антирабічної вакцини), яка була успішно застосована 6 липня 1885 року.

Завдяки вакцинації, був врятована дитина, покусана скаженою собакою.

Збудник хвороби є нейротропний вірус. Вірус сказу передається головним чином через слину при укусах або обслиненні (вірус міститься в слинних залозах 54 – 90 % собак, що загинули від сказу).

У зв’язку з тим, що виділення вірусу зі слиною починається за 8 – 10 діб до появи клінічних ознак хвороби, необхідно, щоб тварини, які покусали людей, упродовж 10 діб утримувались ізольовано, під наглядом ветеринарного лікаря.

Найкращим превентивним заходом є місцева обробка рани.

Місце укусу потрібно негайно ретельно очистити 20% розчином м’якого медичного мила.

Глибокі укушені рани промивають струменем мильної води за допомогою катетера.

Фото - Новини Боярської громади в Телеграмі

87 запитів за 0,178