У Бучанській та Бориспільській громаді планується будівництво сміттєпереробних заводів

today 10.01.2022 query_builder 11:20 remove_red_eye 423 bookmarks Новини

Вже у цьому році планується розробка проєктно-кошторисної документації для будівництва двох сміттєпереробних комплексів у Київській області. Вже визначено локації, де вони будуть розташовані, – у Бучанській та Бориспільській громадах. Про це KV стало відомо з інтерв'ю голови Київської ОДА Василя Володіна.

“Ми плануємо розробити проєктно-кошторисну документацію на будівництво двох сміттєпереробних комплексів. Я вважаю, що за цим майбутнє. Але коли ми розглядаємо питання такого будівництва, усі світові інвестори, з якими я зустрічався, задають два питання – гарантоване завантаження сміттям та тарифи. Я спілкувався із мерами міст, ми проаналізували карту області і визначили дві локації – Бучанська та Бориспільська громади. Тут важлива також невелика відстань до Києва, аби підключити столичних перевізників, довантажити там, де не вистачатиме обласного сміття”, – розповів голова ОДА.

За його словами, після виготовлення проєктів буде змога говорити з інвесторами про конкретні дії та кошторис.

“Бажаючих є багато. Але друге питання – тарифи. Це бізнес із довгостроковою перспективою, і інвестори хочуть розуміти стабільність тарифу. На жаль, у наших громадах, це політичне питання. Але одночасно це відповідальність усіх рівнів влади, і ми будемо це питання контролювати”, – наголосив очільник області.

До слова, влада столичного регіону запланувала будівництво заводів із переробки сміття у Бородянці, Баришівці, Фастові, Сквирі, Миронівці та селі Ясногородка. Про це йдеться у Схемі планування територій.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

92 запитів за 0,180