У Чорнобильському заповіднику помітили жайворонка рогатого

today 07.12.2021 query_builder 11:22 remove_red_eye 214 bookmarks Новини

Досі в списку птахів, що постійно мешкають чи мігрують через заповідну територію, не було жайворонка рогатого (Eremophila alpestris), інформує Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Цього невеличкого пернатого гостя з Півночі орнітолог заповіднику помітив на мосту через річку Прип’ять, де птах харчувався. Мігруючу групу жайворонків спостерігали й неподалік Чорнобиля. Тож, орнітофауна Чорнобильського заповідника поповнюється.

Область розповсюдження рогатого жайворонка дуже велика. Ареал гніздування простягається від гір в Марокко до Північної і Південної Америки. Цей птах — регулярний зимовий гість на узбережжі Центральної Європи.

Жайворонок рогатий віддає перевагу безлісим ландшафтам у південних областях поверх межі лісів і в північній лишайниковій тундрі. Іноді його можна зустріти також на берегах озер або на узбережжі.

У південних областях розповсюдження рогатий жайворонок — це частіше осілий птах, в той час як північні популяції мігрують взимку на південь, переважно в прибережні області.

В Україні зимуючий на всій території вид.

Фото Сергія Домашевського, Чорнобильського заповідника

92 запитів за 0,232