У Митрофанів день матері робили синам обереги

today 06.12.2021 query_builder 09:06 remove_red_eye 229 bookmarks Новини

Православна церква 6 грудня вшановує пам'ять святого Митрофана, який був зарахований до лику святих. Він займався благодійністю, допомагав знедоленим і убогим. Інші назви свята: "Митрофанов день", "День становлення санного шляху", інформує УНІАН.

Митрофан народився в сім'ї благочестивих батьків, був одружений і мав сина, але в сорок років овдовів і прийняв чернечий постриг у Золотниківській пустелі, а пізніше став настоятелем цієї обителі. 1682 року Митрофан став єпископом Воронезьким. Він усіляко дбав про зміцнення православ'я та позицій церкви, займався зведенням нових обителів, вживав заходів для підвищення морального рівня духовних осіб, боровся зі старообрядництвом.

Сьогодні не рекомендується їсти продукти тваринного походження, як і в інші дні Різдвяного посту. Не слід з'ясовувати стосунки, звертатися за допомогою, зустрічатися з недругами й недоброзичливцями. Є ризик спровокувати конфлікт. Намагайтеся ні на кого не злитися, стримуйте свої емоції та будьте доброзичливими.

Наші пращури зберегли такі погодні прикмети на цей день:

низько йдуть хмари - до похолодання;

ясний місяць - до хуртовини;

навколо місяця є тьмяні і рожеві кільця, значить скоро почнуться морози;

хмари збіглися в одну купу, почнеться негода.

6 грудня наші предки намагалися провести дуже весело: гуляли, співали, грали, влаштовували гуляння з пирогами та пивом. Раділи вони тому, що остаточно встановився санний шлях. Також в цей день вшановували тих, хто пішов на війну. А матері намагалися зробити своїм синам обереги, які будуть захищати їх під час бою. Над тканиною потрібно було промовити слова: “Я тебе народила, пестила і плекала, ночей недосипала, життя проживала. Я з тобою буду завжди, не трапиться з моїм синочком ніяка біда. Руками відведу, словами заговорю, від багнета і кулі захищу”. Потім її зашивали в будь-яку річ сина.

Також 6 грудня можна було ворожити на хороші відносини з чоловіком. Для цього готували чай і примовляли: “Я багато не прошу, тільки про лад в сім’ї молю. Щоб чистими були наші відносини, не завдавали один одному образи. Амінь”. Чай повинен був випити чоловік.

День янгола сьогодні, 6 грудня, святкують: Борис, Григорій, Іван, Митрофан, Олександр, Олексій, Федір, Макарій.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,251