У німецькому Бремені розкопали рештки солдата з Київщини

today 22.01.2022 query_builder 14:04 remove_red_eye 379 bookmarks Новини

У німецькому місті Бремен знайшли солдатів з України, яких 80 років вважали зниклими безвісти, серед них і мешканець Київщини.

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на сторінку Дмитра Кулеби у Facebook.

Міністр розповів, що останки виявили торік, коли в одному з районів Бремена розпочалася підготовка до промислового будівництва.

Будівельний майданчик мав бути розташований на місці засипаного піском колишнього кладовища часів ІІ Світової війни. Місцевим це місце поховання радянських військовополонених і примусових робітників було відоме як "Російське кладовище".

Наші дипломати у Генеральному консульстві України в Гамбурзі дізналися про плани будівництва. Звісно, кладовище ніяке не "російське", а радянське, а серед радянських військовополонених та примусових робітників були й українці.

Українські дипломати домоглися початку розкопок. Серед ідентифікованих є й рештки Сергія Зелика, уродженця Київської області 1921 р. н. Родичів Сергія спільними зусиллями з музеєм вже вдалося знайти.

На розкопках ще є неідентифіковані рештки, тож незабаром українців можуть очікувати нові відкриття. Розкопки триватимуть до березня цього року.

Фото із сайту "Моя Київщина"

92 запитів за 0,172