У річці Рось на Рокитнянщині заборонили купання, вилов риби та водопій худоби

today 13.07.2022 query_builder 10:37 remove_red_eye 261 bookmarks Новини

Вчора,12 липня, Київський рибоохоронний патруль отримав відповідь від Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області щодо р. Рось в с. Острів Білоцерківського району Київської області, де 7 червня зафіксовано загибель риби.

Так, розпорядженням голови Рокитнянської селищної ради було створено комісію, яка обстежила водойму, виявила плями невідомого походження, багаторічну водяну рослинність та мертву рибу. На розмежуванні населених пунктів між селами Бирюки та Томилівка Білоцерківського району виявлено колектор очисних стічних вод КП ТОВ «Білоцерківвода», з якого стікала під напором вода в бетонний ящик, який був переповнений. Тому вода лилася через верх і в підземну трубу, інформує Київський рибоохоронний патруль.

З метою забезпечення екологічної безпеки, запобігання і ліквідації негативного впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, комісією вирішено:

подати заяву в прокуратуру Рокитнянського відділу та відділення поліції № 1 Білоцерківського районного управління поліції за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 242 ККУ по виявленню факту забруднення р. Рось стічними відходами, що призвело до загибелі водних біоресурсів;

заборонити на невизначений період купання, випоювання домашньої худоби та вилов риби в р. Рось;

розглянути це питання на сесії Рокитнянської селищної ради та підготувати депутатський запит до Білоцерківської районної ради щодо діяльності КП ТОВ «Білоцерківвода».

Фото - Київський рибоохоронний патруль

92 запитів за 0,174