Видатний науковець, у минулому очільник відділу освіти Києво-Святошинського району Віктор Огнев’юк помер від вогнепального поранення

today 22.10.2022 query_builder 19:55 remove_red_eye 653 bookmarks Новини

Останні 15 років Віктор Огнев'юк був ректором Київського університету імені Бориса Грінченка. 21 жовтня відомий освітянин та науковець пішов із життя від вогнепального поранення.

Основна версія - самогубство. Про це у коментарі Укрінформу повідомила речниця поліції Київщини Ірина Прянішнікова.

"Тіло скероване на судмедекспертизу... Наразі ми розглядаємо одну з головних версій - це самогубство. Принаймні, всі обставини даної події говорять про це", - зазначила вона. Як повідомила Прянішнікова, інформація про подію надійшла до поліції орієнтовно о 10-й годині 21 жовтня. Смерть Огнев’юка наступила не одразу, його намагалися врятувати, але не змогли.

Вона уточнила, що помер ректор унаслідок поранення з вогнепальної зброї, додавши, що більше деталей буде відомо згодом. Віктор Огнев'юк - доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України. Народився на Вінничинні 10 квітня 1959, здобув кваліфікацію вчителя історії та суспільствознавства.

Працював директором Шпитківської середньої школи у передмісті Києва, а згодом завідувачем райвідділу освіти Києво-Святошинського району Київської області. З 2000 по 2006 рік обіймав посаду заступника міністра освіти та науки України, у 2007 став ректором Київського університету імені Бориса Грінченка.

Віктор Огнев’юк видав понад 70 наукових праць, у тому числі два підручники із грифом МОН України для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Він також ввів у наукове звернення та теоретично обґрунтував нові поняття “освітологія” та “homo educatus”. “Україна – у цьому слові для мене все”, – ця цитата Бориса Грінченка стала життєвим девізом Віктора Олександровича.

Фото із сайту Укрінформ

85 запитів за 0,188