Відома українська телеведуча, яка мешкала в Ірпені, наразі працює на кладовищі у Швеції

today 18.05.2023 query_builder 16:09 remove_red_eye 621 bookmarks Новини

Ірина Литвин-Комаровська, яка свого часу працювала ведучою та спортивною оглядачкою на ТРК "Ера" та на "Новому", після повномасштабного вторгнення виїхала до Швеції, де була змушена докорінно змінити професію, пише сайт champion.com.ua.

За три роки до повномасштабного вторгнення Ірина разом із чоловіком побудували будинок в Ірпені, власне, саме в передмісті Києва вона і зустріла війну. "П’ять діб ми просиділи в сусідньому підвалі - свого повноцінного не мали. З наближенням боїв зрозуміли, що варто виїжджати, бо потім такої можливості може не стати. З однією валізою у руках ми з донькою дісталися Києва, звідки доїхали до Рахова", - пригадує Ірина.

До Швеції жінка з дитиною потрапили випадково. Тут їх прихистила родина місцевих фермерів. Фінансової допомоги в розмірі 6 євро в день - на дорослого та 5 євро - на дитину в одній із найдорожчих країн Європи, відверто, не вистачало. Тому Ірина почала шукати роботу. Спершу їй довелося пакувати у 8-кілограмові мішки сіно для коней. Ця праця оцінювалася в 13 євро на годину.

Згодом жінка натрапила на об’яву про пошук робітників у місцеву церкву. Як з'ясувалося на співбесіді йшлося про ладовище, котре належить релігійній установі. Це сезонна робота – з середини квітня до середини жовтня. 8-годинний робочий день починається о 7-й ранку, а зарплата складає близько 2000 євро. З огляду на потребу в коштах колишня телеведуча погодилася. У перший же день жінці дали лопату, спеціальне обладнання й сказали рити ями для поховання урн із прахом. Ірина зізнається, що і фізично, і морально це складна робота.

Наразі Ірина з донькою залишили будинок фермерів. Український шлюб розпався. Литвин-Комаровська зустріла шведа, з яким зараз і мешкає. І хоча Ірина за Україною дуже сумує, повертатися наразі їй немає куди, бо будинка в Ірпені більше немає. Проте жінка мріє, що восени, після завершення сезонної роботи, таки зможе приїхати до Києва та насолодитися прогулянкою рідними місцями.

Фото із сайту "Чемпіон"

87 запитів за 0,195