Волинська компанія постачала в рф деталі для повороту ракет ! в підводних човнах – СБУ (+відео)

today 23.05.2023 query_builder 10:50 remove_red_eye 102 bookmarks Новини

Служба безпеки ліквідувала ще одну тіньову схему продажу стратегічно важливої продукції з України в рф, повідомила щойно Служба Безпеки України в Telegram.

До організації оборудки причетний керівник однієї з волинських компаній, яка виготовляє високотехнологічні вироби для опорно-поворотних механізмів (для ракет (ред. (див. відео)).

Ця продукція використовується для виробництва важкої техніки, у тому числі підводних човнів. Саме ці рідкісні вироби фігуранти продавали до країни-агресора. Для маскування незаконної діяльності зловмисники задіяли афілійовану фірму на території однієї з європейських країн. Зафіксовано, що керівник цієї фірми співпрацює з терористичними організаціями «л/днр».

За схемою, іноземна комерційна структура закуповувала продукцію українського заводу нібито для своїх потреб, а потім переправляла її кінцевим замовникам в росію. Як показали наявні дані, з початку повномасштабного вторгнення ділки нелегально «експортували» майже 200 тис. одиниць критично важливих виробів.

Під час обшуків на виробництві та у помешканнях фігурантів виявлено: комп’ютерну техніку, мобільні телефони і документи із доказами незаконної діяльності; гроші, одержані злочинним шляхом.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (пособництво провадженню господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором), тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Зокрема, планується повідомлення про підозру керівнику волинського підприємства-виробника. Розслідування проводили співробітники СБУ у Волинській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Фото та відео - СБУ

87 запитів за 0,197