Як пережила окупацію Київщини найбільша молочна ферма Європи (Броварський район)

today 17.05.2022 query_builder 06:59 remove_red_eye 154 bookmarks Новини

Найбільша молочна ферма у Європі знаходиться на Київщині, де понад місяць велися запеклі бої. Зараз підприємство відновлює роботу, про це розповіли у випуску "Сніданку з 1+1", повідомляє tsn.ua.

У Великому Круполі на Броварщині майже чотири тисячі поголів'я худоби. До війни сировину постачали на провідні заводи країни. "23 числа в нас був рекордний день - 132 тонни молока за добу надоїли. У воєнний час ми дійшли до 80-ти тонн. Це пов'язане з тим, що в нас були лише грубі корми. І був стресовий фактор величезний ", - повідомив директор ферми Юрій Кунак.

У лютому бойові дії тут точилися буквально через поле, але бійці ЗСУ зробили все, щоби вороги не пошкодили коровники. "Директор доїв корів, тому що нікому було доїти. Молоко раздавали по сусідніх районах...", - повідомив генеральний директор.

Наразі фермери прагнуть вийти на довоєнний стан компанії. Ферма набирає обертів. Але війна зруйнувала всі ланцюги підприємства. Та, за словами Юрія Канука, бізнес - це вміння маневрувати. Тож, вже нові цистерни приїжджають на ферму по молоко. Відтак підвищення цін на молоко фермери пояснюють не лише його нестачею, а й проблемами з логістикою. 

Наразі попит на молоко зростає шаленими темпами, бо вже 70% молокопереробних заводів повноцінно відновили роботу.

 Фото - із сайту tsn.ua: pixabay.com

92 запитів за 0,230