Як уберегтися від ботулізму?

today 09.07.2020 query_builder 08:45 remove_red_eye 86 bookmarks Новини

З початку року на Київщині вже зареєстровано декілька випадків захворювання на ботулізм, які виникли внаслідок вживання сушеної непатраної риби, виготовленої в домашніх умовах із сирої риби.

Це захворювання, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і характеризується важким перебігом з ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Збудник ботулізму постійно існує в ґрунті, він утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів. Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут – ботулотоксин. Зараження людини відбувається під час вживання продуктів тваринного і рослинного походження, забруднених клостридіями.

При появі ознак отруєння слід негайно звернутись до лікаря. Чим раніше розпочато лікування тим більше шансів вижити. Але профілактика захворювання завжди краще. Насамперед – це дотримання санітарно-гігієнічних правил при обробці, зберіганні та приготуванні продуктів харчування і сировини.

Причиною захворювання можуть стати такі харчові продукти: в’ялена, копчена та солона риба, м’ясні та рибні консерви, консервовані продукти домашнього приготування, домашня ковбаса.

У герметично закритих консервованих овочах, фруктах і грибах, які були погано промиті та оброблені, або непатраній рибі – мікроби ботулізму проростають і виробляють токсин. Саме такі умови створюються при домашньому консервуванні м’яса, риби, птиці, грибів та приготуванні соленої, копченої риби, м’яса, птиці.

Профілактика хвороби не складна: ретельно очищайте і промивайте продукти проточною водою, швидко і ретельно видаляйте кишки при розчленуванні туші, чистіть рибу відразу після вилову, для консервування використовуйте лише свіжі, доброякісні продукти. Необхідно дотримуватися технології приготування риби, адже при концентрації повареної солі більше 10% зупиняється виділення ботулотоксину. У дорогу та на відпочинок необхідно брати продукти тільки довгострокового зберігання. Бажано ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням слід обов’язково прокип’ятити чи протушкувати. Не купуйте продукти харчування на стихійних ринках.

Також слід дотримуватись рекомендованих правил обробки банок та теплової обробки продуктів. Домашні консерви треба зберігати в холодильнику, в прохолодному місці і бажано короткий термін. Продукти із “здутих” банок ні в якому разі не можна вживати. Пам’ятайте, мікроорганізм та його токсин не змінюють смаку, запаху, зовнішнього вигляду продуктів харчування.

92 запитів за 0,242