За рік на Київщині планують побудувати перші 18 км Великої Кільцевої дороги. Як вилучатимуть приватні землі під її будівництво? (є схема дороги)

today 09.01.2022 query_builder 10:08 remove_red_eye 832 bookmarks Новини

Перші розпорядження щодо приватних земельних ділянок, які будуть вилучені під будівництво Кільцевої обхідної дороги навколо Києва, вже підписані губернатором Київської області Василем Володіним. Про це голова Київської ОДА розповів в інтерв'ю "KиївVласть", інформування zn.ua

"Орієнтовно два тижні тому підписував розпорядження щодо земельних ділянок Макарівської, Дмитрівської громад", - зазначив Володін.

За його словами, йдеться про 18-кілометровий відрізок дороги, що об'єднує траси Київ-Ковель і Київ-Чоп.

Уже оголошено пошук підрядника на вказану ділянку. Крім того, Службою автомобільних доріг Київської області наразі проєктується низка інших ділянок майбутньої траси.

Як вважає очільник області, жодних проблем щодо вилучення приватних земель під це будівництво виникнути не повинно.

"Щодо приватних ділянок проблем не буде, оскільки у держави є конституційне право вилучати приватну власність для суспільних потреб із відповідною компенсацією", - зазначив він.

Щодо її розміру, то вона буде розраховуватися за нормативно-грошовою оцінкою.

"Я проводив нараду із головами громад, Службою автомобільних доріг. Йдеться про те, що викуп буде за нормативно-грошовою оцінкою, а не експертною. Є зацікавлені особи, які хочуть продати землю за космічні кошти. Але цього не буде", - зазначив він.

З огляду на відповіді Володіна, будівництво першої ділянки планують завершити за рік.

"Є низка факторів. Спершу потрібно дочекатися результатів тендеру. Мені б, звісно, цього не хотілось, але можуть бути суди. Можуть бути інші перешкоди, які не дадуть рухатись так, як нам хотілось би. Але фізично, коли є фінансування, потужна компанія, 18 кілометрів за рік зробити можливо", — зазначив голова Київської ОДА.

До слова, про нагальність будівництва Великої окружної дороги довкола Києва — згадували час від часу різні президенти України. Що цікаво, проєкт розвантаження столиці від транзитного транспорту народився ще 50 років тому.

Ілюстрації з відкритих джерел

Подивіться інші записи

Сільські магазини й надалі можуть працювати без касових апаратів, якщо не торгують підакцизними товарами

today 24.12.2021 remove_red_eye 105

У Чорнобильському заповіднику червонокнижна лосиця позувала на камеру

today 19.01.2022 remove_red_eye 162

У Бучанській ТГ рятувальники допомогли відчинити двері квартири, в якій знаходилась малолітня дитина

today 25.12.2021 remove_red_eye 55

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Бобриці, Боярці, Бучі, Вишневому, Гатному, Гвоздові, Забір’ї, Крюківщині, Малютянці, Музичах, Новосілках, Обухові, Іванковичах, Обухові, Софіївській Борщагівці, Святопетрівському, Стоянці, Тарасівці, Шевченковому (19.01)

today 19.01.2022 remove_red_eye 227

Врятували рибалку на Київському водосховищі в районі Козаровичів Димерської ТГ

today 09.01.2022 remove_red_eye 425

У Горенці горів житловий будинок

today 16.12.2021 remove_red_eye 568

92 запитів за 0,252