За старим підручником: в одній із боярських шкіл вчителька запропонувала школярам вивчити твір про москву

today 07.02.2023 query_builder 16:50 remove_red_eye 189 bookmarks Новини

Питання недоречності вивчення таких творів у Фейсбук-групі «Батьки SOS» порушила боярчанка Юстина Піддубна.

Так, дописувачка звернула увагу, що учні 6 класу по програмі української літератури вивчають повість Оксани Іваненко "Друкар книжок небачених".

"Почалося з того, що син сказав, що твір не зрозумілий і не цікавий. Я попросила його почитати в голос. І тут я зрозуміла чому. І почала читати його сама. Твір про Івана Федорова і як він видав першу друковану книгу у Москві, а потім вже у Львові. Перший розділ про те як Іван Грозний розвивав друкарську справу на Русі і в "славній" Московії. Тобто Московія називається тут Руссю", - йдеться у дописі Піддубної.

Мама шестикласника також наводить уривок із твору: "Вони розуміли - книги зміцнять самдержавну владу царя, об'єднають навколо Москви завойовані нові землі, розбуркають прагнення людей до писемності й знань."

Дописувачка розповідає, що далі в тексті йде мова, як цар почав всім не довіряти і багатьох вбивати, а потім покаявся і записував сотні убитих ним людей в якийсь зошит і молився за них. Тому Іван Федоров залишив москву, де друкарська справа не розвивалася, з такими словами:

"На Красній площі зупинилися, оглянулися, уклонилися низько на всі боки: - Прощавай, Москва! Прощавай, Кремль! Дай Боже повернутися на рідну землю."

"Вчителька задала дітям скласти план цих розділів. І вивчити один абзац напам'ять", - також зазначила у дописі Піддубна та висловила позицію щодо недоречності вивчення дітьми таких творів.

Як зауважила Юстина, з цією пропозицією вона звернулася до вчительки, і остання підтримала прохання не вивчати цей твір. Під допимом розгорнулося бурхливе обговорення. Учителя шкіл пишуть, що цей твір вилучений з програми. Як написала вчителька Бірюк Тетяна, яка теж викладає літературу в 6 класі, цього твору немає в шкільній програмі. Але "оскільки підручники в нас 2014 року видання, то там він дійсно є". А ось у своєму коментарі Андрій Кузьменко звернув увагу на іншу проблему - нагальність передруку старих підручників.

Фото - ілюстративне, з відкритих джерел

87 запитів за 0,163