Журнал зі світовим ім’ям Vogue написав про фастівчанку

today 05.09.2022 query_builder 19:00 remove_red_eye 686 bookmarks Новини

Чеський та португальський Vogue презентував публікацію про фастівчанку, начальницю станції столичного метро “Лук’янівська” – Лесю Снігур.

Працівниця київської підземки розповіла журналістам про початок війни, про те, як люди знаходили прихисток в столичному метро, про людяність та незламність українців. Леся народилася на Київщині, у Фастові. Її батьки та дідусі працювали на залізниці. І вона вирішила не зраджувати традиціям. Щоправда, зробила вибір на користь метрополітену. Жінка розповіла, що спершу розпочала кар’єру операторкою на станції “Майдан Незалежності”, потім черговою, а згодом у 2008 році обійняла посаду начальниці станції “Лук’янівська”.

Кожен її ранок починається з огляду станції. Про роботу під час війни Леся Снігур розповіла, що перший місяць фактично жила в метро: "Я просто не могла дозволити собі поїхати додому, і не тому, що громадського транспорту майже не було. Я відчувала свою відповідальність за всіх людей на станції – за працівників і за тих, хто знайшов прихисток тут. У перші дні у нас на станції було до 800 людей, в тому числі діти і люди похилого віку, люди з домашніми тваринами. Вони були там цілодобово.

Потім ті, хто жив поруч, почали йти додому і повертатися, ночувати на вокзалі, тому що так їм було безпечніше. Зараз вони не ночують, але коли знову почастішали ракетні обстріли українських міст, під час повітряних тривог на вокзал стало більше людей приходити”, – розповідає Снігур. За словами Лесі, найтемнішим днем для неї було 15 березня, коли о 5 ранку ракета влучила в інфраструктурний об’єкт біля станції метро “Лук’янівська”. "У той момент я була в своєму офісі, І стеля розвалилася прямо над моєю головою." Сьогодні жінка дякує за підтримку родині, друзям, колегам, дуже їй допомагає вдячність від пасажирів. Леся переконана, що українці фантастичні: "Нас не зламати, нашу віру не зламати. Знайте, що перемога буде за нами”.

Фото - Vogue

92 запитів за 0,190