Змінився постачальник газу: як передати показники

today 06.07.2022 query_builder 08:52 remove_red_eye 883 bookmarks Новини

З 1 травня усі українці почали отримувати газ від нового постачальника – Нафтогазу. Про те, як і кому тепер передавати показники лічильника, пише ICTV.

На сайті самої компанії зазначають, що передавати показання необхідно своєму оператору ГРМ.

Оператори газорозподільної мережі (облгази) – це державні компанії, що здійснюють доставку газу споживачу.

Серед обов’язків облгазів – підключення або відключення блакитного палива, забезпечення якості та тиску газу, реагування на аварійні виклики, усунення аварій та отримання показань лічильників.

За надання цих послуг кожен отримує окремий рахунок та сплачує його. Тобто передавати показання у Нафтогаз не потрібно, адже згідно із законодавством, компанія не має права отримувати показання щодо споживання газу від споживача. Ця функція покладена на операторів ГРМ. Саме тому українці отримуватимуть дві платіжки за газ:

за доставку/розподіл газу (від оператора ГРМ); за спожитий газ (від постачальника – ГК Нафтогаз України).

Процедура відбувається наступним чином – ви передаєте показники лічильника своєму ГРМ, а облгази надсилають інформацію у Нафтогаз. У свою чергу постачальник робить коректні нарахування у вашій платіжці. Як та коли передавати показники. Передавати показники лічильника необхідно вашому оператору ГРМ з 1 по 5 число кожного місяця.

Зробити це можна:

на сайті або в чатботі вашого облгазу; зателефонувавши до контакт-центру вашого облгазу; скориставшись особовим кабінетом на 104.ua; через мобільний додаток 104 Mobile Light для iOS та 104 Mobile для Android.

Фото - ICTV

92 запитів за 0,166