1 вересня — день пам’яті святих мучеників Андрія Стратилата, Тимофія, Агапія і Фекли

today 01.09.2022 query_builder 07:50 remove_red_eye 48 bookmarks Новини

Андрій Стратилат був воєначальником за часів походів проти персів. Ставився до своїх воїнів шанобливо і з любов'ю, заслуживши тим самим довіру солдатів. Стратилат сповідував християнську віру і навчав цьому солдатів, з Божою допомогою виграв багато воєн. Із заздрості інші воєначальники донесли імператору, що Стратилат не поклоняється язичницьким богам, розповідає УНІАН.

Імператор довго мучив Андрія, змушуючи його зректися віри, але християнин був непохитний. Разом з воїнами його помістили в темницю, але скоро звільнили, завдяки підтримці народу. Після цього Стратилат хрестився сам і хрестив солдатів. Вчинок Андрія розцінили, як втечу і зраду царя. Пізніше його разом з солдатами стратили.

Також 1 вересня церква вшановує пам’ять святих мучеників Тимофія, Агапія і Фекли, інформує ТСН.ua.

Відомо, що Тимофій з юності вивчав Святе Письмо і мав дар красномовства, завдяки чому став відомим проповідником християнства. Під час гонінь на християн за царювання імператорів Діоклетіана і Максиміліана Тимофія привели на суд і звинуватили в злочинах проти язичницьких божеств. Незважаючи на тортури, мученик не зрікся своєї віри, а навпаки, виголосив проповідь про Ісуса Христа і його любові до всіх людей. За завзятість у переконаннях його засудили до спалення.

У той самий час і в тому ж місті Газі постраждали за істинну віру мученики Агапій і Фекла. Язичники віддали їх на роздирання диким звірам.

Першого вересня в народі прийнято прибирати, мити вікна, приводити будинок в порядок. Багато господинь готують частування з овочів нового врожаю. На городах прибирають буряк і моркву. Сьогодні можна гадати на горіхах: потрібно покласти на стіл волоський горіх і запитати, звідки з'явиться наречений. В який бік горіх покотиться - звідти і чекати судженого.

Хороші сни на 1 вересня - знак того, що ви рухаєтеся в правильному напрямку. Кошмари говорять про те, що потрібно поміняти тактику поведінки.

Сьогодні не можна обговорювати чужі проблеми і ділитися своїми.

Не слід відкладати вирішення важливих справ.

Не рекомендується лагодити взуття та одяг напередодні подорожі.

Не можна заздрити.

Не варто розповідати про свої плани на майбутнє - не збудеться; скаржитися - зіткнетеся з більш серйозними труднощами.

Збереглися такі народні прикмети на 1 вересня:

місяць рогами догори - на гарну погоду;

яка цього дня погода - така і осінь буде;

вранці туман - до сніжної зими;

якщо з ліщини листя опадає - час буряк викопувати;

журавлі відлітають 1 вересня - до ранньої зими.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,183