10 квітня – початок Страсного тиждня. Великий понеділок.  Преподобного Іларіона та Євстратія Печерського

today 10.04.2023 query_builder 07:28 remove_red_eye 88 bookmarks Новини

Великий понеділок. У цей день служиться молебень, що покладає початок церковному чину мироваріння. Миро – ритуальна запашна рідина – видимий символ дарування сили Духа. Основні складові мира – оливкова олія і біле вино. До них додають в невеликій кількості від 30 до 50 запашних речовин: різні види ладану, запашні олії, коріння, квіти та трави, які є символом багатства дарів Святого Духа, пише сайт БЛИЖЧЕ ДО БОГА.

У Великий понеділок згадують долю старозавітного патріарха Йосипа, проданого заздрісними братами до Єгипту, в той час як батькові було сказано, що його розтерзали дикі звірі. В понеділок віряни розпочинають велике прибирання в своїх будинках і таким чином готують оселю до Великодня.

Також 10 квітня православні вшановують преподобного Іларіона.

Цей святий отримав від Господа дар зцілення та чудотворення. Міг викликати дощ, коли була засуха, наповнювати сітки рибалок рибою, коли вона погано ловилася. А ще відганяв диких тварин та зцілював хвороби, пише tsn.ua.

Окремо слід сказати про його дар вигнання бісів з людини. 754 року преподобний Іларіон постраждав під час нападу на церкву. Деяких ченців схопили, інших відіслали на далекі острова. А були й ті, кого довго мучили, а потім вбили.

10 квітня — день пам'яті Євстратія Печерського

Жив Євстратій в Києві в XI столітті і був досить багатою людиною. Якось вирішив він роздати все своє майно біднякам і піти в обитель святого Антонія. 1096 року під час нападу половців потрапив у полон. Разом з 50-ма іншими бранцями був проданий у рабство в Херсонесі.

Там всіх християн переконували зректися своєї віри, але вони були непохитними. Тоді їх почали морити голодом і мучити тортурами. Всі бранці загинули, а Євстратій вижив. За це його прибили цвяхами до хреста, пронизали тіло мечем, а потім кинули в море.

Фото із сайту Главком

87 запитів за 0,220