10 вересня – день пам’яті Анни Пророчиці, Сави Крипецького, Мойсея Мурина та святого Августина

today 10.09.2022 query_builder 07:34 remove_red_eye 55 bookmarks Новини

Анна народилася в Єрусалимі і була благочестивою вдовою, яка належала до тієї категорії обраних, які зустріли Ісуса Христа ще в дитячому віці, коли Марія та Йосип вперше прийшли з ним до храму, розповідає «Главком».

Святий Сава Крипецький жив пізніше – в XV столітті. Відомо, що Сава прийняв чернечий постриг. Дотримувався суворого посту і проводив час в молитвах, роздумах про Бога. Часто до Сави приходили люди за порадою.

Одного разу до нього з’явився навіть князь разом зі своєю хворою дружиною, і завдяки молитвам Сави, жінка повністю вилікувалася від недуги. Преподобний Сава завжди говорив про дотримання тілесної і моральної чистоти, схиляв людей до праведного способу життя. Навіть після смерті Сава залишився покровителем своєї чернечої обителі. Одного разу з’явився розбійникам, які прийшли пограбувати монастир. Згідно з легендою, ватажок банди вирішив покаятися і сам повірив у Бога.

Помер Сава у глибокій старості в 1495 році.

Також сьогодні - день пам'яті Мойсея Мурина, повідомляє УНІАН.

Мойсей жив у IV столітті в Єгипті. Прозвали його "Мурин", тобто "чорний" за те, що він був з Ефіопії. В молодості господар вигнав Мойсея з дому, але працею заробляти юнак не хотів, тому став розбійником.

За свою круту вдачу і цілеспрямованість його зробили головним у банді. Але такий спосіб життя незабаром набрид Мойсею, він зрозумів, що він грішний перед Богом. Мойсей з'явився в обитель і просив зробити його ченцем.

Братія не вірила йому, але юнак довго стояв під воротами монастиря, просив і плакав. Ченці змилостивилися над грішником і прийняли його до себе. В обителі Мойсей прожив до своїх 75 років, дотримуючись суворого посту і молитви, помер в смиренні.

А ще 10 вересня в церковному календарі – день пам'яті святого Августина, єпископа Іппонського. На сьомому Вселенському соборі його назвали великим учителем та плодовитим письменником святої Церкви. Народився він 13 листопада 354 року у місті Тагасті (Нумидія). Батьки його походили з шанованого роду, хоча багатими не були, повідомляє ТСН. UA.

Талісманом людини, народженої 10 вересня є жадеїт. У давні часи камінь використовували нарівні з нефритом. В Китаї жадеїт вважався священним каменем. Використовували його для лікування хвороб, пов'язаних з нирками.

В народі вважалося, що сьогодні кожна людина може відчути дар прозріння.

У цей день дуже загострюється інтуїція. Тому потрібно слухати голос свого серця – воно підкаже правильний шлях. Людину можуть переслідувати бачення і відчуття дежа-вю.

Якщо людина хоче побачити своє майбутнє або отримати відповідь на своє запитання, то їй сьогодні потрібно перед сном чітко сформулювати свій запит Всесвіту і вимовити особливий заговір. Тоді вночі присниться відповідь або ознака.

У день 10 вересня завершувалися останні збирання хлібів. 10 вересня вивозили з полів снопи, які укладали в скирти. Прибирали коноплю і збирали урожай яблук. Наближався час затяжних дощів, і потрібно було вберегти врожай від негоди. 10 вересня завершували озимий посів пшениці.

Наші пращури в цей день славили врожай, починались веселі осінні ярмарки.

У цей день молилися і просили зцілити людину від пияцтва. Говорили, що свататися 10 вересня не варто, оскільки це обіцяє біду.

У ліс 10 вересня намагалися не ходити, тому що існує велика ймовірність заблукати. Якщо ж піти дуже потрібно, то слід взяти в дорогу пиріжок і залишити його на пеньку для лісовика.

У цей день не можна залишати на полі зерно – весь врожай потрібно зібрати. Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо у цей день чути грім, то він передвіщав теплу осінь;

тепла і суха погода – до пізньої зими;

грозові дощі – до теплої осені;

до 10 вересня опало все листя з берези і осики – до врожайного наступного року;

багато жолудів і горіхів – до багатого врожаю озимих;

листя берез жовті – багато опеньків в лісі;

південний вітер подув – рік завершиться легко і безтурботно; північний вітер несе з собою хвороби і нещастя;

журавлі і гуси не полетіли на південь - зима настане пізно і буде теплою;

суха погода - заморозки будуть пізніми.

Сьогодні, 10 вересня, на Київщині хмарна погода, протягом всього дня дощ, який посилиться після обіду.

Температура повітря становитиме +12 градусів вдень та +10 вночі.

92 запитів за 0,186