11 грудня – Сойчин день: традиції, заборони, народні прикмети

today 11.12.2022 query_builder 11:06 remove_red_eye 176 bookmarks Новини

Назва цього дня присвячена яскравій і невеликій за розміром пташці з довгим хвостом, на голові якої красується чубчик. Пір’ячко сойки так і сяє на сонечку. У давнину вважали добрим знаком, якщо 11 грудня птах прилетить до оселі і заспіває. Вірили, що сойка може привести людину до щастя. Існувало повір’я, що на крилах сойки є маленькі дзеркала, заглянувши в які можна побачити майбутнє. За це птицю називали віщунка.

11 грудня – день, вдалий для ворожіння. Наші предки щорічно ворожили в цей день на гроші, любов і долю.

Зокрема, у замет снігу кидали монети різного номіналу, і потім піднімали одну з них не дивлячись. Якщо підняли монету маленького номіналу, то в наступного року не буде прибутку. Також 11 грудня проводили ворожіння на долю на квасолі. Жменю квасолі поділяли на три рівномірні купки, які символізували здоров’я, роботу і особисте життя. Потім потрібно перерахувати квасолини в кожній купці. Якщо їх непарна кількість, то у відповідній галузі очікуються проблеми.

Наші предки вірили, що сойки можуть допомогти знайти щастя і багатство. Для цього, побачивши птицю, потрібно було піти за нею - вона приведе туди, де ви зможете отримати знак долі.

У цей день категорично заборонялося завдавати будь-якої шкоди птахам. Тих, хто порушує заборону, довго будуть переслідувати біди. Також сьогодні не можна сваритися, ображатися, пліткувати і піддаватися зневірі.

Також сьогодні не можна прибиратися вдома увечері, щоб не відсвяткувати Різдво з нечистю, а також позичати гроші сусідам, аби не віддати своє щастя.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

- різко потепліло, то скоро сильно і надовго похолодає;

- гуси крилами часто ляскають – до відлиги;

- погода холодна і суха обіцяє посушливе і спекотне літо;

- зола в печі швидко гасне – до потепління;

- ворони в небі хоровод влаштували – до снігопаду, сидять на нижніх гілках дерев – до вітру, по землі ходять – до відлиги;

- якщо синиці риються в землі, чекати потепління;

- ожеледь 11 грудня — до сирої погоди;

багряна зоря - до сильних вітрів.

87 запитів за 0,188