18 жовтня – день пам’яті святої мучениці Харитини, Даміана пресвітера, Єремії і Матвія, священномученика Діонісія Олександрійського

today 18.10.2022 query_builder 06:35 remove_red_eye 51 bookmarks Новини

Сьогодні, 18 жовтня, вшановується пам’ять святої мучениці Харитини, яка постраждала за віру в місті Понте приблизно в IV столітті. Відомо, що в ранньому дитинстві Харитина залишилася сиротою і була вихована Клавдієм – благочестивою і доброю людиною. Харитина увірувала в Христа, після чого вирішила присвятити служінню йому своє життя. Клавдій же любив дівчину, як рідну дочку, підтримував її релігійні переконання і навіть побудував для неї будинок, оскільки Харитина дуже хотіла жити в самоті, щоб мати сили і час для молитви, розповідає «Главком».

Для багатьох віруючих Харитина стала прикладом зразкової християнки, і багато завдяки їй також увірували в Христа. Але одного разу Харитину обмовили язичники, в результаті чого вона постала перед судом. Приниження і моральні тортури не змусили Харитину відмовитися від своїх релігійних переконань, в результаті чого вона була страчена.

А ще 18 жовтня – день пам’яті Даміана пресвітера, Єремії і Матвія, священномученика Діонісія Олександрійського, повідомляє УНІАН.

Преподобний Даміан пам'ятав, як хрестили Русь, все життя наслідував преподобного Феодосія. Користувався повагою у братії за лагідну вдачу, працьовитість і віру в Господа. Ночі безперервно він проводив у молитві і читанні Священних книг. Даміан був постником, тому, крім хліба і води нічого не вживав. За такі подвиги Господь нагородив його даром лікування.

Єремій отримав від Христа дар прозорливості, міг бачити майбутнє і передбачати події. Крім того, тонко відчував настрій і стан будь-якої людини. Матвій за віру знайшов таку ж здатність.

Діонісій був язичником, але в зрілому віці звернувся в християнство і став єпископом Олександрійським. Багато сил доклав для того, щоб захистити православ'я від єресі, людей звертав у християнство. Було це за часів правління Декія і Валеріана.

За своє життя Діонісій зазнав багато поневірянь. За часів епідемії чуми він закликав паству доглядати за хворими язичниками і християнами, поховати померлих. Прославився, як чудотворець і благодійник.

До цього дня треба було завершити всі городньо-польові роботи. «Харитина – перша холстина», «Харитина – вічна ткаля», «Харитина ткала, пряла – весь будинок одягала» – говорили один одному баби і сідали за ткацькі верстати, а дівчата – за рукоділля.

Нитка, виткана в цей день, вважалася «життєдайною». Її пов’язували на ліве зап’ястя від вроків і від пристріту.

У цей день наші предки ткали полотна і катали шерсть на валянки. Вважалося, що дівчинка, народжена 18 жовтня, стане відмінною ткачихою. Також день сприятливий для походу до знахаря, щоб зняти порчу або пристріт.

Якщо у вас у відносинах з партнером розлад - надіньте срібні прикраси, це допоможе знайти взаєморозуміння.

У цей час не рекомендується святкувати весілля та влаштовувати гучні забави.

Також у цей день не можна ходити до лісу, особливо, якщо ви плануєте вирушити наодинці.

Сьогодні не можна сваритися з близькими та друзями.

18 жовтня не можна брати і давати гроші в борг. Якщо є зобов'язання - виплатіть все. Також сьогодні не рекомендується надягати нові речі - в старих будете почувати себе комфортніше.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо сніг не впаде – зима не скоро настане;

на березах і дубах листя залишаються — до суворої зими;

клацання і тріск дерев восени — на гарну погоду;

туман, що зникає після сходу сонця, також віщує гарну погоду;

безвітряна погода - до похолодання;

випав сніг, але на деревах є листя - опади розтануть;

якщо до 18 жовтня сніг не випав, зима настане пізно;

чайки кричать і літають зграями - до дощу;

якщо ворони і галки в’ються в повітрі, а хмари йдуть проти вітру – до снігу;

птахи дружно відлітають на південь – до суворої зими.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,186