У середу Світлої седмиці вшановують Касперівську ікону Божої Матері. Це найвідоміша християнська святиня півдня України. Вона є значущим символом Божої любові для парафіян Одеси, Миколаєва, Херсона та Криму. Наразі чудотворна ікона постійно знаходиться в Свято-Успенському кафедральному соборі міста Одеса, пише сайт Ближче до Бога.
Касперівський образ Богородиці написаний олійними фарбами на полотні, прикріпленому до дошки, ця ікона прибула на терени України з родиною серба з Трансільванії, ім’я якого історія не зберегла. Сталося це в середині XVIII століття. Святий образ був родинною реліквією, що передавалася від покоління до покоління. У 1809 році власницею ікони стала херсонська поміщиця Іуліанія Касперова. У житті благочестивої жінки в 1840 році настав кризовий період, і вона подовгу проводила час перед іконою, розповідаючи про свої негаразди та звертаючись до Богородиці зі щирою молитвою. Саме тоді й сталося перше чудо – чудо оновлення: потьмянілий старовинний образ роз’яснився, й стало чітко видно кожну рису Богородиці та Божого Немовляти.
Чутки про чудотворну ікону поширилися швидко, і вже незабаром до дому поміщиці почали приходити люди, для яких віра і чудо стала останньою надією. Завдяки молитві та Милості Цариці Небесної у дрібної дворянки Віри Бурлєєвої з сусіднього села після молитов перед іконою запрацювала рука, що була омертвілою вже багато років. Влітку 1843 року зцілився від епілепсії 13-річний селянський хлопчина з Херсона. Пішла додому абсолютно здоровою міщанка з Очакова Марія Смєшная, половина тіла якої була паралізована після інсульту. Молитви та помазання маслом з лампадки перед іконою прояснили розум новоіванівської селянки Параски Семипудової.
Після таких дивовижних подій пані Касперова зрозуміла, що краще передати ікону на зберігання до церкви. Тому з 1844 року святий образ знаходився у місцевому Свято-Миколаївському храмі. У 1846 році була створена спеціальна комісія для детального вивчення всіх випадків зцілення - Касперівська ікона Божої Матері офіційно була визнана чудотворною.
На прохання мешканців Херсона у 1852 році Священий Синод дозволив проводити хресний хід зі святим образом по головним містам Херсонської єпархії, куди крім Херсона входили Миколаїв та Одеса. Це стало щорічної традицією, в хресному ході завжди брали участь багато вірян.
До чудес, здійснених Касперівською іконою Богородиці, відносять порятунок Одеси від ворожого флоту, який взяв місто в облогу під час Кримської війни 1853-1855 років. Після молитви містян перед святим образом і хресного ходу на свято Покрови вороги раптово розвернулися і залишили Одеську бухту.
ХХ сторіччі найвідомішим чудом, пов’язаним з іконою, вважають позбавлення села Гнилякове на Одещині від епідемії холери у 1922 році.
Касперівська Богородиця вважається покровителькою морського та повітряного флоту.
19 квітня також вшановують пам'ять архієпископа Євтихія.
Євтихій народився у Фригійській області (територія Малої Азії), пише unian.ua. У 12 років він відправився до Константинополя, щоб отримати світську освіту, але там вирішив стати ченцем і пішов в один з Амасійських монастирів. За праведний і аскетичний спосіб життя Євтихія висвятили архімандритом усіх монастирів, а незабаром поставили патріархом - імператору Юстиніану приснився апостол Петро і сказав вибрати Євтихія, що правитель і зробив.
Але через кілька років Євтихій впав у немилість, бо засуджував єресь автортодокетів. Його позбавили сану і заслали на 12 років в Амасійський монастир. Там святий силою молитви лікував паломників від важких хвороб, а під час нападу персів завдяки молитвам Євтихія в коморах обителі не закінчувалося зерно і могли нагодувати голодуючих. Святий мав дар пророцтва і передбачив двох наступних імператорів. Євтихія відновили в чині патріарха, ким він і був останні 4 роки.