19 лютого – день пам’яті преподобного Вуколи, святителя Фокія

today 19.02.2023 query_builder 07:39 remove_red_eye 62 bookmarks Новини

Сьогодні вшановується пам'ять преподобного Вуколи – першого єпископа, який служив в Малій Азії. Поставив його Іоанн Богослов.

Вукол хрестив язичників, звертав їх до християнської віри. Його шанували як мудрого і досвідченого наставника. Помер святий приблизно в 100-105 році, але і після смерті продовжував допомагати людям. Біля гробу преподобного виросло миртове дерево, яке зцілювало хворих.

Також 19 лютого — день пам'яті святителя Фотія.

Жив він в IX столітті та перебував у спорідненості з імператорським будинком, навіть деякий час працював першим секретарем сенату. Був досить освіченим: вчив філософію, математику, історію, а ще уславився як богослов.

Для Фотія слава була обтяжувальним каменем, але, коли йому запропонували стати патріархом, він не відмовився. Залишаючись на пості константинопольського патріарха, він зміг врятувати Схід від панування пап, а також щиро боровся з відступами від православного християнства. Кілька разів його ув'язнювали в темницях та навіть позбавляли престолу. Під час одного з ув'язнень відібрали всі книги. Однак, святий Фотій продовжував свою благословенну місію. Наприклад, саме за його часів болгарський князь і його народ прийняли християнство. Помер Фотій у монастирі.

87 запитів за 0,178