У цей день за давніми звичаями прийнято почитати покійних близьких. Наші предки 20 лютого ходили на цвинтар, прибирали на могилі і молилися за близьких в храмі.
Головним продуктом цього дня була цибуля. У цю дату було прийнято пекти пиріжки з цибулею і варити цибулевий суп. Також популярними в українців були цибульники - цибульні оладки. Страви не з'їдали повністю, а відносили частину в храм або роздавали жебракам. Навіть малі дітлахи, великі ласуни, знали, що не можна було з’їдати все самим, а потрібно було роздати частину пирогів жебракам – на щастя.
20 лютого було прийнято здійснювати добрі вчинки. Вважалося, зроблене сьогодні добро повернеться сторицею. За хороші вчинки в цей день не просили винагороду і ні в якому разі ними не хвалилися.
20 лютого вважається вдалою датою для прийому будь-яких лікарських трав, трав'яних чаїв і ванночок з травами.
20 лютого наші предки з'їдали зубчик часнику, щоб отримати здоров'я. Вважається, що в цей день не можна хрестити дівчинку, інакше вона в майбутньому не зможе мати дітей.
Не слід купувати дорогі речі, інакше вони прослужать недовго.
У цей день категорично заборонено хвалитися.
Сьогодні не грають весілля.
Не рекомендується вдягати зелені речі.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
почав танути сніг, літо буде теплим;
хмари високо пливуть – на гарну погоду;
несподівано загримить грім, то влітку бути поганому сінокосу;
вітер, який піднявся в полудень на Луку, віщує гарний врожай ярих;
червоний захід сонця – до колючого вітру і холодного літа;
сині хмари – до потепління;
північний вітер віщує швидке потепління, західний - сильні снігопади;
якщо 20 лютого третій день поспіль тепло, то до кінця лютого морозів більше не буде.
Як повідомляє Український гідрометцентр, у Києві та області в понеділок, 20 лютого, синоптики прогнозують хмарну погоду, лише ввечері очікується дощ, подекуди з мокрим снігом. Вітер північно-західний, 7-12 метрів на секунду. Температура по області вночі 0-5°С морозу, вдень 1-6°С тепла; у Києві вночі 0-2°С морозу, вдень 2-4°С тепла.
Фото з відкритих джерел