21 жовтня – день пам’яті святих Пелагеї Антіохійської і Трифона В’ятського, преподобної Таїсії

today 21.10.2022 query_builder 07:23 remove_red_eye 35 bookmarks Новини

Пелагея жила в Антіохії, була танцівницею і вела розпусний спосіб життя. Одного разу дівчина пішла в храм, де читав свою проповідь єпископ Нонн. Пелагея злякалася гніву Божого і вирішила звернутися до християнства, розповідає УНІАН.

Вона пішла до єпископа і просила хрестити її, Нонн виконав прохання. Пізніше дівчина роздала все своє майно бідним, одягнулася в чоловічі шати і під ім'ям Пелагей пішла в монастир. Там вела чернече життя, померла в 457 році.

Також 21 жовтня - день пам'яті преподобного Трифона В’ятського.

Трифон походив з благочестивої сім'ї, де батьки займалися землеробством. З дитинства хлопчик цікавився християнством, тому, коли батьки захотіли його одружити, він втік з дому, найнявся працівником у господаря, весь час проводив у пості і молитві.

Господарі полюбили його і теж захотіли одружити. Трифон побажав залишитися незайманим і знову втік в маленьке містечко, де жив рік в муках, стійко переносив голод, холод і глузування. Звідти він переселився в Пискорську обитель, де прийняв постриг. Потім довго поневірявся, зупинився в В’ятській губернії, де осів, проповідуючи християнство. За своє життя багатьох звернув до істинної віри, побудував храми і монастирі.

А ще сьогодні - день пам'яті преподобної Таїсії.

Таїсія походила з Єгипту, була вихована матір'ю, що вела розпусний спосіб життя, тому і сама вибрала такий же шлях. Вона зводила з розуму багатьох чоловіків, юнаки віддавали останні гроші за побачення з нею, а сімейні чоловіки йшли від дружин. Святий Пафнутій, який зцілив багатьох грішників, одягнувся в світський наряд і призначив побачення з Таїсією.

Під час розмови він зрозумів - всередині дівчини ще жива думка про Бога і сказав, що вона буде відповідати перед Господом за всі свої діяння і душі погублених нею людей. Таїсія злякалася, зібрала всі свої скарби, нажиті розпусним шляхом, і спалила на площі. Після цього старець повів її в монастир, де три роки вона прожила в затворі. Жила преподобна в IV столітті.

Наші предки 21 жовтня опускали на дно річок бочки з засоленими огірками - так вони заготовляли їх на зиму. Під льодом температура води ніколи не опускається нижче нуля, а це гарантія збереження продуктів. В цілому, такий саморобний холодильник працював відмінно, правда, зараз в ньому немає необхідності. Хіба що, заради експерименту.

Селяни починали думати про те, який одяг стануть носити взимку. Намагалися підлатати його, зшити що-небудь нове. Люди воліли не жартувати з зимою.

Слов'яни вірили, що на Пелагею і Трифона молодим дівчатам не можна ходити в ліс. У цей час там лютує лісовик у пошуках легкої здобичі. Він може затягнути до себе в лігво, тому, якщо вже похід в ліс необхідний, вирушайте компанією.

У день Пелагеї та Трифона категорично забороняється розмовляти по пустощах, інакше в житті може виникнути низка неприємностей.

Також не можна байдикувати – Пелагея цінує тих, хто щодня виконує поставлені цілі.

21 жовтня не можна розповідати погані сни до самого заходу сонця. За повір’ями, вони або збудуться, або іншим чином принесуть невдачі.

Також сьогодні заборонено байдикувати, ображатися і сваритися. Утримайтеся від будь-яких розмов з незнайомими людьми, не пліткуйте і нікого не обговорюйте.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

сова голосно кричить - до швидкого настання холодів;

береза не все листя скинула - зима буде пізньою;

голуби ховають лапки в пір'я - тепла більше не буде;

хмари на Пелагею низько пливуть – до морозу;

якщо на Пелагею навколо сонця з’являється туманний ореол, то в найближчі дні буде суха і ясна погода.

зірки 21 жовтня яскраво сяють – буде хороша погода, тьмяніють – до негоди.

Фото із сайту УНІАН

92 запитів за 0,184