29 січня – день поклоніння чесним веригам апостола Петра

today 29.01.2022 query_builder 09:15 remove_red_eye 78 bookmarks Новини

Сьогодні в церковному календарі – день поклоніння чесним веригам апостола Петра. Веригами називають ланцюги або кайдани, які стримують руки. Православні християни часто надягали на себе вериги, щоб краще контролювати своє тлінне тіло і не піддаватися гріхам. Своїм корінням цей день сягає тих років, коли правителем був цар Ірод Агріппа. Апостола Петра кинули до в’язниці через його християнські проповіді та слова. В’язня скували тяжкими кайданами і залишили так на ніч – до початку суду. Коли на землю опустилась темрява, прийшов до Петра ангел, який визволив апостола з в'язниці. А вериги, яких торкались руки святого, для народу стали справжньою коштовністю. За переказами вони могли зцілювати недуги і благословляти нужденних, розповідається на сайті ТСН.

29 січня в народі називали “Петрів день”. На Петрів день йшли заготовляти дерево і розчищали лісові ділянки, де потім висіватимуть зернові культури. Навіть існувало цікаве правило: “Ліс вирубати можна лише взимку, коли дерево ще спить”. Наші предки вважали, що рубати живе дерево, по якому тече сік (наче кров), то великий гріх.

Серед наших пращурів існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо заметіль, значить літо буде дощовим;

вітер дме з півночі, чекайте сильних морозів;

сильний мороз, значить літо буде спекотним;

червоний захід сонця до приходу морозу і сонячної погоди;

місяць яскравий і має круті роги – посилиться мороз.

Сьогодні, 29 січня, на Київщині весь день хмарна погода, ввечері очікується дрібний сніг. Температура повітря вдень +1°, а вночі - 4° морозу.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,211