29 травня ― за церковним календарем

today 29.05.2022 query_builder 06:13 remove_red_eye 294 bookmarks Новини

У неділю, 29 травня 2022 року, церква вшановує пам’ять сліпонародженного преподобного Теодора Освященного, пише tsn.ua.

Преподобний Теодор Освященний був учнем преподобного Пахомія Великого. Народився він у Єгипті в досить багатій родині християн. Ще юнаком пішов до монастиря, який був в пустелі Табенна. Там і познайомився з Пахомієм та став його учнем. Коли виповнилося Теодору 30 років, висвятився на священника. Згодом його призначили настоятелем монастирів у Табенні. Одного разу Пахомій сильно захворів, покликав він до себе свого учня і сказав, що той стане його наступником. Теодор погодився. Теодора за благочестивість та віру Господь наділив даром чудотворення та передбачення. Помер у світлий день Великодня 368 року.

29 травня також вшановують пам’ять преподобного Єфрема Перекомського. Преподобний народився в 1412 році в родині Кашинського купця Стефана і його дружини Анни, похрестили його як Євстафія, пише stb.ua.

В юності він пішов послушником у Калязинський монастир до преподобного Макарія. Згодом прийняв постриг теж - як Єфрем.

Близько 1450 року Єфрем пішов у пустельники. Проте, навколо нього все одно почала формуватися чернеча громада. На прохання братії Єфрем став їхнім настоятелем і близько 1450 року прийняв від архієпископа Новгородського Євфимія висвячення у сан ієромонаха. Преподобний Єфрем помер 26 вересня 1492 року та був похований в Нікольському храмі. Мощі Єфрема були перенесені, а на місці поховання залишили тільки каплицю.

29 травня свої іменини святкують Олександр, Аркадій, Георгій, Єгор, Лаврентій, Микола, Петро, Теодор та Федір.

Народні прикмети і традиції

Сьогодні господині готували сніданок із круп ― манної, ячної, пшоняної або гречаної.

29 травня присвячують у народі зерновим культурам ― сьогодні важливий день роботи в полі.

У цей день не варто організовувати важливі святкування та весілля.

85 запитів за 0,180